ویروس کرونا چیست؟

بیماری کرونا (کووید-19) یک بیماری مسری است که در اثر ویروس جدید کرونا شیوع پیدا کرده است.

اکثر افراد مبتلا به کووید-19 دچار بیماری خفیف تنفسی می­ شوند و بدون نیاز به درمان ویژه بهبود پیدا می­ کنند. احتمال بروز بیماری جدی در افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر بیماری قلب و عروق، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و سرطان دارند بیشتر است. برای تخمین احتمال ابتلا به کرونا می توانید رایگان در تست کرونا درمانکده شرکت کنید.

بهترین راه پیشگیری و کند کردن روند سرایت این است که اطلاعات کافی درمورد ویروس کرونا، بیماری­ هایی که ایجاد می­ کند و نحوه­ ی سرایت آن به دست آورید. شما می ­توانید با شستن دست­ ها یا استفاده از مواد ضدعفونی­ کننده­ ی حاوی الکل و دست نزدن به صورت از خود و دیگران دربرابر این ویروس محافظت کنید.

 

پیشگیری از کرونا در ادارات با استفاده از کلر
دوران کرونا

نرم افزار حضور و غیاب برای پیشگیری از ویروس کرونا

این روزها به دلیل شیوع این ویروس خیرندیده، کار و کاسبی بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها هم کساد شده و بسیاری از آن‌ها به دورکاری روی آورده‌اند!

اما هنوز هم هستند شرکت‌های بسیاری که در کمال قدرت کار خود را ادامه داده‌اند و به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های ایمنی، مشغول به کار هستند.

یکی از نگرانی‌هایی که در خصوص این شرکت‌ها وجود دارد؛ سطوح مشترکی است که کارمندان مجبور به لمس آن‌ها هستند.

پس از دستگیره‌ی درها و میزهای مشترک، دستگاه‌های حضور و غیاب و به خصوص دستگاه‌های حضور و غیاب اثرانگشتی، جز پرخطرترین سطوح مشترک تماسی کارمندان هستند که احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهند.

زیرا ممکن است کارمندی آلوده و مبتلا به ویروس باشد و با لمس این سطح مشترک، ویروس را به بقیه کارمندان شرکت منتقل کند.

به دلیل گران بودن و قیمت دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، بسیاری از مدیران دلشان نمی‌آید که این دستگاه‌های حضور و غیاب را برای مدتی کنار بگذارند و برای سلامتی کارمندانشان هم که شده، از قابلیت‌ها دیگر دستگاه استفاده کنند.

بهترین گزینه برای پیشگیری از ویروس کرونا و تأمین سلامتی کارکنان استفاده از نرم افزار حضور و غیاب ملک است.