زمان مطالعه : 2 دقیقه

آموزش ثبت سند اختتامیه در نرم افزار ملک

آموزش ثبت سند اختتامیه در نرم افزار ملک

یکی از مهمترین عملیات ثبت سند که در حسابداری باید انجام شود و در پایان دوره مالی معمولاً این عملیات انجام می گیرد ثبت سند اختتامیه میباشد در واقع می‌توان گفت ماه عسل کارهایی که یک حسابدار به عنوان مسئول مالی در بخش حسابداری یک واحد حسابداری انجام می دهد این است که بتواند با توجه به ثبت میان دوره و افتتاحیه ثبت اسناد اختتامیه را بزند اما در نرم افزار ملک چگونه می توان این کار را انجام داد.

بستن حساب موقت

اولین کاری ک حسابدار باید در نرم افزار مالی ملک انجام دهد این است که حساب های موقت را ببندد در انجام این کار به هزینه‌ها و درآمدها و همینطور سود و زیان توجه ویژه داشته باشد. خوب همانطور که مشخص است بعد از بستن حساب های موقت سراغ حسابهای دائمی می رسد. این کار هم باید در نرم افزار ملک بخش مالی انجام دهید.

تغییر ماهیت حساب

فقط باید در نظر داشته باشید که در ثبت اسناد دائمی برای تراز اختتامیه همه آن حساب هایی که ماهیت بدهکار دارند به بستانکار تغییر شکل می دهند و تمام آن حساب هایی که ماهیت بستانکار دارند به بدهکار تغییر شکل پیدا میکند این کار تا زمانی که مانده صفر شود ادامه پیدا می‌کند ویژگی منحصر به فردی که در نرم‌افزار ملک وجود دارد تمام این آیتم ها و ملزومات ای که برای بستن سند اختتامیه وجود دارد ایجاد شده است تا افراد به راحتی بتوانند با توجه به قانون کار و قوانینی که برای ثبت سند اختتامیه وجود دارد به راحتی این اقدامات را در نرم افزار مالی ملک انجام دهند.

 

نتیجه گیری

پس حسابداران و کاربر های مالی نرم افزار حسابداری ملک باید به این نکته توجه داشته باشند که در سند اختتامیه ماهیت بدهکار بستانکار و ماهیت بستانکار بدهکار می شوند و این تا زمانی که تراز مان صفر می شود ادامه پیدا خواهد کرد توصیه می‌شود در ایجاد سند اختتامیه تمام حواس و دقت خود را به کار ببرید چون سند اختتامیه در واقع سندی است که به عنوان سند مالی نهایی برای عملیات های مالی شرکت محاسبه میشود و مدیران مالی این را به عنوان سند نهایی خود استفاده خواهند کرد.

این مقاله را نیز بخوانید: قابلیت های نرم افزار دیجیتال ساینیج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *