زمان مطالعه :

از چرخه مالی حسابداری چه می دانید؟

از چرخه حسابداری چه می دانید؟

حسابدارن خبره که به حسابداری استاندارد آشنایی کامل دارند می دانند که یک چرخه در حسابداری وجود دارد که فرد تحلیلگر حسابداری می تواند از زمان شروع عملیات مالی به شکل گسترده تجزیه تحلیل های مالی خود را به شکل گسترده انجام داده و به شکل نتیجه مطلوب آن را به پایان رساند. مراحلی که می توانیم از آنها برای عملیات مالی خود استفاده کنیم.

این مقاله را نیز بخوانید: تعریف کالا ، گروه کالا و قابلیت های نرم افزار ملک

مراحل مؤثر در چرخه مالی

۱-ورودی های که در این عملیات مالی مورد نیاز ما می باشد در دفتر روزنامه باید ثبت شود.
۲-بعد از اینکه ورودی ها را به طور کامل در روزنامه یادداشت کردیم مرحله بعد این است که با همان جزئیات در دفتر کل آورده شود.
۳- در ابتدای محاسبات مانده را به دست می آوریم اما چیزی که باید مد نظر داشته باشیم این است که این تراز آزمایشی می باشد.
۴- در این مرحله باید به فکر این باشیم که تعدیل باید وجود داشته باشد وگرنه دچار مشکل اساسی خواهیم بود.
۵-در این مرحله است که اطلاعات و مواد لازم را در ایجاد صورت ما لی دارا می باشیم پس طبق درخواست مسئول پروژه صورت مالی را ایجاد می کنیم.

 

در نرم افزار  مالی  ملک

مواردی که گفته شد بخش مهم فرایند چرخه حسابداری بود که در نرم افزار ملک و نرم افزار های حسابداری استاندارد به شکل کاملاً خودکار انجام می شود و این نکته را باید دانست قبل از استفاده از نرم افزار حسابداری حتماً از یک حسابدار یا کارشناس ما لی درباره اینکه از چه نرم افزار باید استفاده کنیم باید سئوال کنید.

 

نرم افزار ملک…اینجا کلیک کنید.

 

 

در نهایت

اگر بخواهیم این را به شکل کلی تر بگوییم یک فرایند است که همه استانداردها و اصول حسابداری را در آن باید رعایت کنیم و در نرم افزار های حسابداری که این قضیه را به شکل برنامه دولوپر ها ایجاد می کنند در واقع کمک می کنند که خطاهای انسانی حسابداران در باره صورت های مالی به نزدیک صفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.