به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

انواع حسابداری

انواع حسابداری

انواع مختلفی از حسابداری وجود دارد که از بازرسی تا تهیه اظهارنامه مالیاتی را شامل می شود. حسابدارانی  که  تمایل به فعالیت در زمینه های مختلف حسابداری هستند باید یکی از تخصص های زیر را انتخاب کنند:

۱حسابداری مالی:

این حوزه مربوط به تجمیع اطلاعات مالی در گزارش های خارجی است. این الزام برای حسابداری مالی وجود دارد که آگاهی دقیق از اصول حسابداری داشته باشد که توسط خواننده صورتهای مالی یک شرکت استفاده می شود. باید این را اضافه کنیم که برای علاقه مندان به این حوزه چندین مسیر شغلی در حسابداری مالی وجود دارد. مثل گزارش کردن اطلاعات مالی که معمولاً شامل دانش دقیق استانداردهای حسابداری است.  دومین تخصص کنترل کننده مالی میباشد که به دانش ترکیبی از حسابداری مالی و مدیریتی نیاز دارد.

 

۲حسابداری عمومی:

این حوزه با بررسی صورت های مالی و سیستم های پشتیبانی حسابداری شرکت های مشتری ، اطمینان حاصل می کند که صورت های مالی جمع آوری شده توسط مشتریان نتایج مالی و موقعیت مالی آنها را به طور عادلانه ارائه می دهد. این رشته نیاز به دانش عالی از چارچوب حسابداری مربوطه و همچنین شخصیت پرسشگری هست که بتواند در صورت لزوم در سیستم های مشتری وارده شده و اطلاعات لازم را کسب کند. اگر کسی به دنبال شغل و کسب و کار از این طریق است باید بداند که در اینجا پیشرفت از طریق موقعیت های مختلف کارکنان حسابرسی برای تبدیل شدن به یک حسابرس ممتاز نیز وجود دارد.

 

۳حسابداری دولتی:

در این زمینه از یک چارچوب حسابداری منحصر به فرد برای ایجاد و مدیریت وجوه نقدی استفاده می شود ، که از این طریق پول نقد برای پرداخت هزینه های مربوط به ارائه خدمات توسط یک نهاد دولتی پرداخت می شود. حسابداری دولتی به مهارت متفاوتی نسبت به انواع حسابداری نیاز دارد که حسابداران تمایل دارند در این زمینه برای شغل خود تخصص داشته باشند.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments