زمان مطالعه : 4 دقیقه

بهترین روش پرداخت بدهی

بهترین روش پرداخت بدهی

من فکر می کنم بسیاری از حسابداران با من موافق هستند ، که بدهی ها به طرز باورنکردنی مستقل ترین و آزاردهنده ترین بخش حسابداری است. کارکنان حسابداری فاکتورهای مختلف را از سراسر شرکت ارسال می کنند ، بعد باید بفهمید کدام یک مجاز است و آیا کالاها یا خدمات مربوطه دریافت شده است یا خیر – و سپس آن را به موقع پرداخت کند. اگر این کار را نکردند ، تأمین کنندگان تیک می زنند و برای درخواست پرداخت تماس می گیرند. پس در کل کار چندان جالبی نیست

 

روش های پرداخت بدهی

پرداخت بدهی بهترین روش ها

 

حجم فاکتور را کوچک کنید

بنابراین … بیایید ببینیم برای ساده سازی آن چه می کنیم. اولین دستور کار کاهش حجم فاکتورهای تامین کننده است. یک راه واقعا خوب برای انجام این کار صدور کارت اعتباری شرکت به کارکنان است. این کار بسیاری از معاملات کوچکتر را در طی همان زمانی که حسابداری انجام می شود پرداخت و کار حسابدار را کم می کند. این مدت زیادی طول نمی کشد ، بنابراین می توانید نتایج را فقط در چند ماه مشاهده کنید.

 

یک راه بسیار کندتر برای کاهش تعداد فاکتورها ، کاهش تعداد تأمین کنندگان است. این امر مستلزم کار زیاد با کارکنان خرید است تا به لیست کوتاهی از تأمین کنندگان تأیید شده برسید. و همچنین در طول چندین سال ، می توانید تعداد کمتری فاکتور تولید کنید که موارد اشتباه کمتری در آنها وجود دارد.

 

کاهش فاکتورها

و راه دیگری برای کاهش فاکتور وجود دارد.اما یک سئوال ایجاد می شود که  آیا این تعداد زیاد صورتحساب هایی است که سعی می کنید کاهش دهید یا ورود اطلاعات فاکتورها به سیستم حسابداری شما مرتبط است؟ زیرا اگر دومین است ، می توانید یک وب سایت راه اندازی کنید و را از طریق آن پورتال فاکتورهای تأمین کنندگان خود را وارد کنید. با انجام این کار ، شما فقط بار ورود داده ها را به آنها منتقل می کنید. اگر شما یک شرکت بزرگ هستید و از قدرت کمی بر تامین کنندگان خود برخوردار هستید ، این کار می کند.اما اگر یک شرکت کوچک هستید ، این قضیه را دنبال نکنید. چون برای تأمین کنندگان شما مطلوب نمی باشد.

 

برای مشورت درباره اینکه چگونه بهترین روش برای پرداخت بدهی را انتخاب کنید با شرکت ملک مشورت کنید.

فرآیند تصویب فاکتور را ساده کنید

مشکل دیگر روند تأیید فاکتور است. متد استاندارد این است که هر فاکتور را برای تأیید به مدیران بخش ارسال کنید. اگر مدیر هرگز به تصویب فاکتور نرسد ، پولی دریافت نکرده و حتی ممکن است حسابداری را مقصر بشناسد.

 

راه حلی بعدی ،  تأیید منفی نامیده می شود ، جایی که فاکتور را در سیستم حسابداری وارد می کنید و یک کپی از فاکتور را برای مدیری که باید آن را تأیید کند ارسال می کنید ، با یک یادداشت که می گوید آن را پرداخت می کنید مگر اینکه خلاف این را بشنوید. اگر مدیر با فاکتور مشکلی نداشت ، تقریباً در همه موارد ، پس از آن نسخه فاکتور را خارج می کند و کار به نحو مطلوب انجام میشود.

 

فرایند پرداخت دستی را حذف کنید

یکی دیگر از زمینه های خوب برای بهبود حسابهای پرداختنی ، فرایند دستی پرداخت ها است. این بدان معناست که پول نقد وجود ندارد. همیشه. این نه تنها اتلاف وقت است ، بلکه همیشه جعل پول نقد وجود دارد. اگر کسی شکایت دارد ، به او در مورد استفاده کارت های اعتباری بگوید.

 

مورد دیگر که به عنوان بهترین روش ها برای پرداخت بدهی پیش پرداخت های نقدی است. آن را انجام ندهید چون زمان می برد و سپس باید بازپرداخت کارمند را از طریق سیستم حقوق و دستمزد پیگیری کنید. از آنجا که کارمندی که خواهان این رفتار خاص است اساساً با شرکت مانند بانک خصوصی خود رفتار می کند ، بروید آنها را به بانک واقعی در گوشه خیابان بفرستید و وام بگیرید. اگر یک مدیر بخش شکایت می کند که کارکنانش برای گذراندن برخی از سفرهای تجاری باید وام داشته باشند ، دوباره – در مورد برنامه کارت اعتباری شرکت به آنها بگویید. این نوع فعالیت های دستی زمان قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند ، به همین دلیل مهم است که طبق عادت آن را کنار بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.