زمان مطالعه : 90 ثانیه

حسابداری برای حمل و نقل کالا

حسابداری برای حمل و نقل کالا

بیایید با حمل و نقل شروع کنیم. این هزینه حمل و نقل جزئی از هزینه های یک شرکت است. برای مقابله با آن دو راه وجود دارد. اجازه دارید آن را در هزینه موجودی کالا لحاظ کنید. اگر آن مسیر را دنبال کنید. ، ممکن است مقداری بار در هزینه در فهرست موجودی پایان ماه لحاظ شود. این بدان معناست که تا زمان فروش نهایی کالاهای موجودی مربوط به آن ، در قیمت تمام شده کالاهای فروخته شده ظاهر نخواهد شد. اگر بخواهید تشخیص هزینه را به تأخیر بیندازید ، این می تواند کار درستی باشد.

 

گزینه دیگر این است که هزینه آن را مستقیماً لحاظ کنید. اگر میزان حمل و نقل نسبتاً کم باشد ، این کاملاً خوب عمل می کند و باعث می شود. مقدار کار در تعیین میزان هزینه حمل و نقل موجودی موجودی پایان موجودی کاهش یابد. از طرف دیگر ، این می تواند منجر به شارژ مقداری بیشتر از هزینه های قبلی شود. در غیر این صورت.

شرکت ملک در نرم افزار های مالی خود بخشی را لحاظ کرده. که با آن می توانیم به بهترین نحو ممکن حسابداری حمل و نقل را انجام دهید.

شارژ کالا

یک نفر می خواهد بلافاصله شارژ بار را انجام دهد. بله ، این کار تشخیص هزینه را کمی تسریع می کند ، اما برای اکثر شرکت ها ، میزان هزینه در نظر گرفته شده بسیار ناچیز است. دلیل اصلی شارژ فوری کالا جلوگیری از به زیان دیدن از لحاظ حمل و نقل موجودی کالا است. این فقط یک مورد خاص است که در این موضوع  لحاظ می  شود یا از طریق سربار اختصاص می یابد. و یک مورد دیگر که حسابرسان هنگام بررسی مانده موجودی پایان سال باید از آن مطلع شوند. علاوه بر این ، هنگام انجام  امور مالی هزینه کمتر یا تجزیه و تحلیل بازار ، باید هزینه های حمل و نقل را پس بگیرید.

 

بنابراین ، به طور خلاصه ، من پیشنهاد می کنم به محض دریافت فاکتور از شرکت حمل بار ، هزینه را برای  پرداخت شارژ کنید.

این مقاله را هم بخوانید: سفته چیست؟

 

فروش فصلی

ولی. یک مورد وجود دارد که ممکن است شما تمایل به انجام آن نداشته باشید ، و آن تجارت در فروش فصلی است. بگذارید بگوییم شما کالاها را در تمام طول سال تولید می کنید ، اما آنها را فقط در یک فصل بالا مانند تابستان یا تعطیلات زمستانی می فروشید. اگر در تمام طول سال بار را برای  کاهش هزینه شارژ می کردید ، این صورت های مالی عجیب و غریب را دارید و دارای مقدار کمی از کالای فروخته شده در هر ماه است ، اما فروش جبرانی  در این قسمت نخواهید داشت ، چون فروش فقط در فصل فروش عمده صورت می گیرد

این مقاله را نیز بخوانید: کارتخوان چیست و چه کاربردی دارد؟

در این حالت ، ممکن است مجبور شوید که برای هزینه حمل و نقل خود را  یک سرمایه گذاری بلند مدت کنید ، فقط برای جلوگیری از سوال سهام داران شرکت  که چرا این هزینه عجیب و غریب در صورت سود و زیان باید نشان داده می شود.

نرم افزار حسابداری ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.