به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

حسابداری رستوران

حسابداری رستوران را آسان کنیم

رستوران ها نیازهای خاص حسابداری و تحولات خاص خود را دارند.

روش پول نقد و روش تعهدی دو روش مهم حسابداری است که برای حسابداری رستوران استفاده می شود. رستوران ها از محاسبه هفتگی صورت های موجودی و سود و زیان سود می برند.اندازه گیری  برای دو نسبت  غذا و نوشیدنی به هزینه  و درآمدهای  هر صندلی  برای محاسبه حسابهای  رستوران مفید است.

ممکن است فکر کنید حسابداری در هر شغل و صنعتی یکنواخت و مشابه است ، اما باید بدانید که از یک صنعت به صنعت دیگر  حسابداری کاملاً متفاوت است.

بنابراین چه چیزی حسابداری رستوران را متمایز می کند؟

از نظر ظاهری ، همه استاندارد های حسابداری وجود دارد اما حسابداری رستوران از بسیاری روش های مشابه هزینه یابی ، صورت های سود و زیان و گزارش های جریان نقدی ، دقیقاً مانند بسیاری از صنایع دیگر استفاده می کند. آسانترین راه برای محاسبه همه این عملیات های حسابداری در یک رستوران استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران است.در اینجا برخی از اصلی ترین مواردی که باید بدانید آورده شده است.

 

روشهای حسابداری

مانند سایر صنایع ، رستوران ها می توانند از روش پول نقد یا روش تعهدی برای انجام حسابداری خود استفاده کنند ، اگرچه طبق حسابداران خبره تفاوت های ظریفی در روش ها وجود دارد.

با توجه به درآمد سالیانه انتخاب روش ها نیز مشخص می شود مثلاً  رستوران هایی  کمتر از ۱ میلیون دلار در سال درآمد دارند می توانند روش خود را انتخاب کنند ، اما رستوران هایی که بیش از ۱ میلیون دلار درآمد دارند باید حتماً  از روش تعهدی استفاده کنند.

 

روش پول نقد

روش پول نقد رایج ترین روش حسابداری برای رستوران ها است زیرا مشتریان بلافاصله هزینه غذا و خدمات خود را پرداخت می کنند. این بدان معناست که آنها بعداً به شما بدهکار نیستند (مانند آنچه ممکن است برای یک پروژه ساختمانی اتفاق بیفتد).

این همچنین به این معنی است که رستوران ها احتمالاً مانده حساب قابل دریافت ندارند. با استفاده از این روش ، فعالیتها به سادگی هنگام دریافت وجه ثبت می شوند. گرچه این ممکن است ساده ترین روش برای رستوران ها باشد ، اما لزوما دقیق ترین روش  نیست.

 

روش تعهدی

روش تعهدی ، بدون توجه به زمان پرداخت ، معاملات را هنگام وقوع ثبت می کند ، که تجزیه و تحلیل متفاوتی از فعالیت را امکان پذیر می سازد ، دیدگاه دقیق تری از نحوه ایجاد هزینه ها و تولید درآمد  را نشان می دهد.

 

دوره های حسابداری

از آنجا که ایام هفته برمیزان کسب و کار  رستوران  تأثیر می گذارد (به عنوان مثال ، جمعه شب ممکن است شلوغ تر باشد و مشتری بیشتری  مراجعه کند، بنابراین درآمد شما از سه شنبه ساکت بیشتر می شود) ، برای رستوران ها استفاده از یک دوره حسابداری چهار هفته ای مفید است طبق یک دوره حسابداری ماهانه و سفارش.

در هر دوره حسابداری چهار هفته ای ، چهار هفته در نظر گرفته می شود که هر یک از دوره ها از دوشنبه شروع می شود و یکشنبه پایان می یابد. به این ترتیب می توانید دوره های زمانی را سال به سال تجزیه  تحلیل کنید. مهر سال گذشته و مهر سال جاری تعداد متفاوت جمعه و شنبه دارد.

در صنایع دیگر ، این مسئله مهم نیست ، اما توجه به آن در تجارت رستوران بسیار ضروری است.

 

انواع هزینه های رستوران

مانند هر مشاغل ، رستوران ها نیز هزینه های ثابت و متغیری خواهند داشت. هزینه های ثابت اغلب هزینه عملیات است ، از جمله اجاره ، آب و برق ، بیمه ، پرداخت وام و حقوق بگیران همه هزینه های ثابت هستند . دستمزد ساعتی کارمندان و هزینه های غذا بالاترین هزینه های متغیر رستوران است. سود نیز متفاوت خواهد بود.

اگر هفته شلوغی داشته باشید و فروش شما ۱۰۰ میلیون تومان باشد در مقایسه با هفته خلوت که فروش آن ۵۰ میلیون تومان است ، هزینه های کار و غذا شما بیشتر خواهد شد. هزینه های کار و غذا را در هر ۳۰٪ فروش نگه دارید تا سودآوری داشته باشید.

 

مدیریت موجودی کالا

در حالی که سایر مشاغل ، مانند فروشگاه های خرده فروشی ، ممکن است نیازی به تهیه موجودی خود  به کرات نداشته باشند (بسیاری از مشاغل می توانند این کار را ماهانه ، سه ماهه یا حتی یک بار در سال انجام دهند) ، رستوران ها باید موجودی خود را هفتگی کنترل کنند. چرا؟ زیرا موجودی رستوران غذایی است که بیشتر آن فاسد شدنی است و قبل از پایان یک ماه خراب می شود.

هزینه کالاهای فروخته شده (COGS) نیز بخشی مهم در مدیریت موجودی کالا است. کاهش COGS یک روش عالی برای افزایش سود است.

با دسته بندی موارد خود شروع کنید. به عنوان مثال گوشت ، لبنیات و میوه ها. سپس می توانید برای هر گروه درصدی تعیین کنید که مدیریت آن را آسان تر می کند.

همچنین به حداقل رساندن ضایعات مهم است. مواد تشکیل دهنده را با دقت اندازه گیری کنید و اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان نیز همین کار را انجام می دهند.

 

صورتهای نقدی و سود و زیان

مانند موجودی کالا ، برخی از مشاغل ممکن است صورت سود و زیان را به صورت ماهیانه یا فصلی انجام دهند (اگرچه می توانید آنها را به دفعات مورد نیاز انجام دهید). صورت سود و زیان هفتگی برای رستوران ها هوشمند الزامی است زیرا می تواند به مدیریت موجودی کالا کمک کند.

 

نسبت های مهم رستوران

چندین نسبت مربوط به صنعت رستوران وجود دارد. مثل نسبت  مواد غذایی / نوشیدنی برای هزینه ها و درآمد هر صندلی ، هزینه های غذا و نوشیدنی به نسبت فروش می تواند به شما بگوید که از یک مورد خاص در menu چقدر سود می کنید. شما هزینه مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه یکبار غذا را می گیرید و آن را بر روی قیمت منوی مورد تقسیم می کنید. هزینه غذا باید ۳۰٪ یا کمتر باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of