به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

خبر خوش برای سهام داران

 

ارزش سهام عدالت

ارزش سهام عدالت نیز همسو با صعود نه چندان چشمگیر شاخص کل بورس، افزایش کمی یافت و ارزش واقعی سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، به ۱۴ میلیون تومان و ارزش واقعی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶ میلیون تومان نزدیک شد.

به گزارش ایسنا، پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.

بر این اساس و طبق آخرین به روز رسانی گزارش دارایی که مربوط به ۲۲ مهرماه است، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان کمی بیشتر از ۱۳میلیون و ۸۹۰هزار تومان است. همچنین ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۰۰ هزار تومانی، کمی بیشتر از ۱۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است./ایسنا

سهام در حسابداری چیست؟

سهام موجودی کل مواد اولیه  یا مواد در حال تولید است (مبلغ بهای تمام شده ای است که یک تجارت به منظور فروش مجدد نگهداری می کند.)

نکته مهمی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که معمولا در سهام ها قیمت کالا برای فروش مجدد در نظر گرفته می شود.

 

مواد اولیه اقلامی هستند که در فرآیند تولید استفاده می شوند، برای کالاهای در حال تولید کالاهای نسبی تولید شده و کالاهایی تولید شده کالاهایی هستند که برای فروش مجدد نگهداری می شوند.

سهام اولیه کالاهایی است که در ابتدای دوره حسابداری فروخته نشده است و سهام پایان دوره کالاهایی است که در پایان دوره حسابداری فروخته نشده است.

 

سهام یا موجودی در ترازنامه تجارت با قیمت تمام شده ، یا اگر ارزش بازار پایین تر باشد ، تحت عنوان دارایی های جاری ثبت می شود ، به این معنی است که انتظار می رود ظرف یک سال تبدیل به پول نقد شود

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of