زمان مطالعه : 3 دقیقه

درآمد خالص و ناخالص

ثبت درآمد ناخالص و خالص

دو روش ثبت درآمد

ثبت ناخالص به این معنی است که شما تمام درآمد حاصل از فروش را با احتساب سود و زیان خود ثبت می کنید.

ثبت در خالص معمولاً به این معنی است که شما فقط یک مبلغ فروش را به عنوان کل درآمد خود ثبت می کنید. در صورت عدم وجود کمیسیون ، می توانید درآمد را به صورت خالص با خالص مبلغ صورتحساب به مشتری در مقابل مبلغ پرداختی به تأمین کننده گزارش دهید.

 

با ثبت درست درآمد های کسب و کار خود در یک نرم افزار حسابداری یکپارچه پیشرفت را تجربه کنید.

 

تأثیر روشها

ثبت ناخالص یا خالص هیچ تاثیری بر نتیجه نهایی شما ندارد. ، اما تفاوت درآمد گزارش شده بسیار زیاد است.

 

کمیسیون ممکن است فقط برای چند درصد از کل درآمد باشد. ، بنابراین اگر درآمد خود را به صورت خالص ثبت کنید ، شرکت شما بسیار پایین تر به نظر می رسد. و این بدان معناست که برخی از شرکتها ترجیح می دهند درآمد خود را به صورت ناخالص ثبت کنند ، فقط برای اینکه تصور شود که آنها بسیار بزرگتر از آنچه هستند. که تصور می شوند.

 

نگرانی اصلی

نگرانی اصلی آنها این است که برخی از سرمایه گذاران برای یک شرکت چندین برابر درآمد خود ارزش قائل می شوند ، بنابراین گزارش یک درآمد بالا می تواند در صورت فروش کسب و کارها ، نتیجه قابل توجهی به همراه داشته باشد.

 

حال حاضر ، اکثر شرکت ها تمام درآمد خود را به صورت ناخالص ثبت می کنند. در طرف دیگر ، اگر به شما کمیسیون پرداخت می شود. ، آنگاه شما کمیسیون را به عنوان درآمد خود ثبت کرده و آن گزارش را تحت عنوان خالص ثبت می کنید.

 

در اینجا شاخص هایی وجود دارد که شما در صورت داشتن درآمد ناخالص باید توجه داشته باشید:

 

اول

شما متعهد اصلی در معامله فروش هستید. این بدان معناست که آیا شما مسئول ارائه محصول یا خدمات هستید یا تامین کننده؟ اگر در حال انجام کار یا ارسال محصول هستید ، احتمالاً می توانید به صورت ناخالص ضبط کنید. این یکی از مهم ترین و تعیین کننده ترین عوامل است.

 

دوم

شما بدانید که چه می فروشید و هرگونه بازخورد و نتیجه استفاده از محصولات را از مشتریان دریافت کنید. ، احتمالاً می توانید درآمد را به صورت ناخالص ثبت کنید.

 

سوم

شما می توانید تامین کنندگان را انتخاب کنید. این یکی مهم ترین شاخص ها است ، زیرا نشان می دهد که هیچ تامین کننده کلیدی در پشت پرده و راز آلود فعالیت نمی کند و در واقع  کاسب است.

 

چهارم

اگر مشتری هزینه ای پرداخت نکند ، شما ضرر می کنید نه تأمین کننده. علی ای حال اگر شما در معرض عدم پرداخت مشتری و از دست دادن کمیسیون باشید باید به دنبال ثبت درآمد به صورت خالص باشید.

 

و در نهایت ، اگر بتوانید قیمت را تعیین کنید ، احتمالاً کل معامله را تحت کنترل دارید و می توانید درآمد را به صورت ناخالص ثبت کنید.

چه روش هایی را برای بهبود کسب و کار و ارتقای درآمد خالص و ناخالص انتخاب می کنید از ما مشاوره بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.