زمان مطالعه :

دستورالعمل های مهم در تبلیغات دیجیتال

دستورالعمل های مهم در تبلیغات دیجیتال

تخمین میزان کلیک مخاطبان با فرمول ctr

یکی از مؤثر ترین کارهایی که یک مسئول تبلیغات می تواند برای سایت و یا کمپین تبلیغاتی خود انجام دهد می تواند با استفاده از فرمول ctr  بازدید های خود را چند برابر و نقش مؤثری در دیجیتال مارکتینگ خود داشته باشد این فرمول که در صورت نیاز مشتری می تواند دسته بندی و طبقه بندی می شود.

نحوه کاربری فرمول

کارش به این شکل است که میزان  کلیک هایی که صورت گرفته را بر میزان بازدید ها و سپس در ۱۰۰ ضرب  می شود  و عددی که به دست می آید کلیک های موفقیت آمیز و میزان بازدید های مناسب کمپین تبلیغاتی شما را محاسبه می کند. عددی که به دست می آید نشان دهنده این است که تولید محتوای شما چقدر موفقیت آمیز بوده است.

مثال

به عنوان مثال پستی در اینستاگرام ۲۰۰۰ بار برای مخاطب به نمایش درآمده و است  و ۵۰ بار کلیک انجام شده وقتی این فرمول را اعمال می کنیم عددی ۲٫۵% را می بینیم که می توان گفت یک عدد مناسب است البته با توجه به میزان بازدید ها می توانیم میزان مطلوبیت را محاسبه کنیم.

این مقاله را نیز بخوانید: دیجیتال ساینیج ملک و برند سازی

 استفاده از فرمول تبلیغاتی هزینه نمایش cpm

یکی از ابزارهای مهم که در تبلیغات خیلی می تواند مؤثر باید دیجیتال ساینیج است اما اینکه بدانیم چگونه باید از دیجیتال ساینیج خود در جهت رسیدن به تبلیغات مطلوب استفاده کنیم یک عملیات کاملاً پیچیده و حرفه ای است ما باید از فرمول ها و دستورالعمل هایی استفاده کنیم که بتواند از تبلیغات دیجیتالی خودمان بهترین میزان بهره وری را داشته باشد. یکی از این فرمول های محبوب تبلیغاتی cpm  می باشد که مورد توجه اکثر تبلیغاتی ها قرار دارد و در محاسبات خود استفاده می کنند.

 

نرم افزار دیجیتال ساینیج ملک
اینجا کلیک کنید

 

به صورت دیجیتال ساینیج

به این شکل که هزینه برای تبلیغا تی که به هر صورتی انجام داده ایم چه به شکل دیجیتال ساینیج و معابر عمومی و امکان  دیگر و چه در پیام رسان های آنلاین را ابتدا محاسبه می کنیم بعد از محاسبه هزینه تبلیغات آن را تقسیم بر میزان نمایش برای مخاطبان می کنیم  سپس در عدد ۱۰۰۰ ضرب می کنیم عدد شاخص نشان دهنده موفقیت آمیز بودن تبلیغات ما خواهد بود این فرمول در واقع یکی از بهترین فرمول های تبلیغا تی است که اکثر کمپین های تبلیغاتی از آن استفاده می کنند و نتیجه موفقیت آمیزی تا به امروز  از آن گزارش  داده اند.

 

استفاده از فرمول تبلیغاتی ecpm  برای محاسبه هزینه مؤثر در درآمد

ما تبلیغ می کنیم که بتوانیم درآمد زایی کنیم بر خلاف فرمول cpm که هزینه ها را محاسبه می کند و یک نرخ برای بهبود و اصلاح هزینه ها به ما می دهد ما می توانیم از فرمولی استفاده کنیم از آن درآمد مناسب استناد شود فرمول به این شکل است که میزان درآمدی که از یک تبلیغ را به دست آورده ایم را بر میزان نمایش که در سطح شهر ، شبکه های اجتماعی و جاهایی دیگر داشتیم تقسیم می کنیم و عدد به دست آمده را بر ۱۰۰۰ تقسیم می کنیم.و عدد به دست آمده نشان دهنده میزان درآمد از یک تبلیغ است.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.