به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

روز حسابداری

روز حسابداری

۱۰ نوامبر به عنوان روز جهانی حسابداری تعیین شده است. آیا چک کردن دفتر کل باعث سرگیجه سر شما می شود؟ به همین دلیل  حسابداران دانشی دارند که مانند آهنربا همه مشاغل را به آنها مرتبط  می کنند مدرسه ، بانک ، موسسه مذهبی و دولت بدون حسابداران نمی توانند فعالیت خود را انجام دهند. به همین دلیل است که ما یک روز از سال را “فقط برای جشن گرفتن آنها” اختصاص داده ایم!

تاریخچه روز حسابداری بین المللی

تاریخچه حسابداری به عنوان یک فعالیت مهم به چندین هزار سال پیش برمی گردد. اسناد و مدارکی که از منطقه بین النهرین یافت شده است  تا ۵۰۰۰ پ.م. استفاده از سیستم های حسابداری متداول آن دوره را در مبادله کالا بین معابد نشان می دهد. شواهد دیگری از رایج بودن عمل حسابداری از اکتشافات در مصر باستان و بابل ظاهر می شود ، اما جامع ترین یافته ها در زمینه حسابداری مربوط به دوره امپراتوری روم است. اطلاعاتی که در طول این دوره در اسناد بیشماری ثبت شده است ، نشان می دهد که چه مقدار کالای مورد نیاز مردم در مناطق مختلف نگهداری می شود که ، شامل درآمد عمومی ، هزینه های خصوصی ، توزیع کالاها و موارد دیگر است.

 

مدرنیسم

رشته حسابداری از دوران مدرنیسم اهمیت انکار ناپذیری داشته است. این امر به ویژه پیشرفتهای وسیعی را در طول قرون وسطی و دوره رنسانس تجربه خواهد کرد. به هر حال باتوجه به اهمیت انتشار یک اثر مهم در حوزه حسابداری روز جهانی حسابداری در سالگرد انتشار یک اثر مهم در قرن پانزدهم توسط یک ریاضیدان ایتالیایی جشن گرفته می شود.

این رشته در اواسط قرن نوزدهم شاهد  پیشرفت  روز افزونی در زمینه های تجارت و امور مالی است. انقلاب صنعتی وسیله ای می‌شود تا تعداد و اندازه شرکت ها را در سراسر جهان به میزان بی سابقه ای افزایش داده شود، و برای شرکت ها ضروری است که بخش های حسابداری قوی را برای شرکت در تمام جنبه های فعالیت های تجاری حفظ کنند. امروز تعداد افرادی که در این حرفه  و در سراسر جهان کار می کنند به میلیون ها نفر می رسد – در سال ۲۰۲۰ وزارت کار ایالات‌متحده گزارش داده است  که فقط در ایالات متحده نزدیک به ۲ میلیون حسابدار و حسابرس مشغول به کار هستند!

جدول زمانی حسابداری بین المللی

۱۴۹۴
ادبیات لوکا
‘پدر حسابداری’ – لوکا پاچیولی ، سیستم حسابداری دو بار را با انتشارات خود معرفی می کند.

۱۸۵۱
اضافه کردن دستگاه اختراع شده است
چارلز خاویر توماس دی کلمار با اختراع دستگاه حسگر سنج ، باعث انجام محاسبات حسابداری توسط ماشین ها می شود.

۱۸۵۴
اولین سازمان حسابداران حرفه ای
موسسه حسابداران در گلاسکو به عنوان اولین سازمان رسمی نمایندگی و تنظیم حرفه حسابداری محسوب می شود.

۱۹۷۳
هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) در ایالات متحده تاسیس شده است.

۲۰۰۱
رسوایی انرون
ورشکستگی انرون ثابت کرجدیدید که یک شکست حسابرسی در تاریخ آمریکا رخ داده است  پس مقررات  را برای حسابداری بین المللی وضع شد.

و نزدیک به پنجاه سال تجربه شرکت ملک در حوزه حسابداری و تولید نرم‌افزار های کاربردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of