زمان مطالعه :

شغل انبارداری در یک نگاه

شغل انبارداری در یک نگاه

انبارداری در یک کشور ما به عنوان یک شغل متوسط محسوب می شود که فرد انباردار حداقل باید مدرک دیپلم را داشته باشد علت آن این است که باید محاسباتی را هم در انبار انجام دهد یکی از آن محاسبات این است که پرداختها و دریافت هایی که از سوی مشتریان یا خود شرکت انجام می شود کنترل می کند و به مدیر یا سرپرست گزارش میدهد.

مسئولیت های مهم انبار

انباردار کم بودن موارد و محصولات انبار را باید به مدیر و یا سرپرست گزارش دهد که انبار موجودی اش صفر نشود و این که در صورت خسارت دیدن کالا در حین ورود کالا یا حتی خروج کالا باید آن را گزارش دهد که در نهایت خودش مجبور به پرداخت خسارت به شرکت یا موسسه نشود. این نکته ، نکته مهمی است که مسئول اچ آر یا نیروی انسانی در گفتن شرح وظایف امانت و صداقت را هم باید یادآور باشد و همیشه به پرسنل گوشزد کند.

انبارداری

مهارت های مهم انبار

یک سری مهارت ها هم برای مسئول انبارداری لازم و ضروری است و باید گواهی نامه های لازم را داشته باشد. مثل گواهی نامه کامیون ، تریلر ، لیفتراک و ماشین های صنعتی که مستقیماً با انبار و مکان های صنعتی در ارتباط هستند. برخی از نرم افزار های کنترل موجودی و نرم افزار های انبار داری هم مثل نرم افزار انبارداری ملک باید حتماً یاد بگیرد و مدیر و سرپرست اطمینان حاصل کند که انباردار مهارت های گفته شده را بلد می باشد.

 

نرم افزار انبار داری ملک

 

این مقاله را نیز بخوانید: نرم افزار انبارداری ملک

مسئول اجرایی قدرتمند

یک انباردار باید یک مسئول اجرایی قوی هم باشد که احتیاجی به دوربین نظارتی خاصی برای کنترل او در انبار وجود نداشته باشد و خودش را سهام دار و حتی به نوعی مدیر شرکت بداند چون این رفتار مسئولانه او را در انبارداری و اداره انبارهای دیگر در آینده کمک می کند او نباید صرفاً انبار را یک محیط کاری که کالا و محصولات وارد می شود و او باید از آنها نگهداری شود تصور کند.

نکته آخر

او  باید مثل خانه خود که محیط پاک و تمیزی را برای گذراندن زندگی ایجاد کرده انبار را هم با این نگاه ببیند و همیشه این رویا را برای خود متصور باشد که مسئولیت پذیری او حتماً باعث ارتقای شغلی و پیشنهاد های بهتر در آینده خواهد شد پس باید با صبر و حوصله مسئولیتها را به خوبی انجام دهد و پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.