به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

شغل حسابداری بیش از عدد و رقمه

شغل حسابداری بیش از عدد و رقم و تصورات مدیران است توصیه میشود با حسابداران به طور منظم یا فقط یک بار در سال در فصل مالیات تعامل داشته باشید. این زمانی است که بیشتر تو چشم هستند، اما حسابداران در پشت صحنه در طول سال خیلی زحمت می کشند. آنها به عنوان ستون فقرات مالی یک کسب و کار به افراد کمک می کنند تا با ترسیم اهداف مالی تان برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کنند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند. در این متن به فواید ویژه شغل حسابداری می پردازیم.

 

برای کار در حسابداری به چه تحصیلات یا گواهینامه ای نیاز دارم؟

یک نکته منحصر به فرد در مورد حسابداری این است که شما می توانید با تحصیلات در هر سطح درجه وارد این رشته شوید. مدرک کاردانی شما را برای موقعیت های ورود به سطح آماده می کند ، در حالی که یک لیسانس دانش بیشتری را به شما می دهد و راه را برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یا سایر مدارک پیشرفته هموار می کند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد شما معمولاً یک تا دو سال به طول می انجامد اما ثمره خوبی خواهد داشت..

حسابداری بیش از عدد و رقم است

حسابداری ملک

حسابدار چه کاری انجام می دهد؟

وظیفه اصلی حسابداران ، که شامل همه آنها می شود ، تهیه و بررسی سوابق مالی است. آنها از صحت سوابق و پرداخت صحیح و به موقع مالیات اطمینان حاصل می کنند. حسابداران و حسابرسان برای کمک به عملکرد موثر آن ، نمای کلی از عملیات مالی یک شرکت را انجام می دهند. آنها همچنین خدمات مشابهی را به افراد ارائه می دهند و به آنها کمک می کنند تا برنامه ای برای بهبود رفاه مالی ترسیم کنند.

حسابداران باید در محل کار به این نکات توجه کنند:

 

  • برای اطمینان از صحت یک سند مالی ، عبارات به دقت بررسی کنید
  • اطمینان حاصل کنید که اظهارات و سوابق با قوانین و مقررات مطابقت دارند
  • محاسبه مالیات بدهی ، تهیه اظهارنامه مالیاتی ، اطمینان از پرداخت سریع دفترچه های حساب و سیستم های حسابداری را برای به روز بودن بررسی کنید
  • سوابق مالی را سازماندهی و نگهداری کنید
  • بهترین روش های مالی و استفاده بهینه از منابع  را به مدیریت ارائه دهید
  • راه هایی برای کاهش هزینه ها ، افزایش درآمد و افزایش سود ارائه خدمات حسابرسی برای مشاغل و افراد پیشنهاد کنید

 

چه مسیرهای شغلی را می توانم در حسابداری انتخاب کنم؟

معمولاً حسابداران و حسابرسان در ادارات کار می کنند ، اگرچه برخی از آنها از خانه کار می کنند. حسابرسان ممکن است به محل کار مشتریان خود سفر کنند. علی ای حال انواع حسابداران به شرح زیر است.

حسابدار عمومی :

مشتریان آنها شامل شرکت های بزرگ ، دولت ها و افراد است. آنها طیف گسترده ای از وظایف حسابداری ، حسابرسی ، مالیات و مشاوره را انجام می دهند.

 

حسابدار مدیریتی:

یک نوع حسابداران که اصطلاحاً به آنها مدیریتی ، شرکتی یا خصوصی نامیده می شود. آنها اطلاعات مالی مشتریان را تجزیه و تحلیل می کنند و آنها را برای استفاده داخلی به مدیران نه مردم ارائه می دهند.

 

حسابدار دولتی:

سوابق ارگان های دولتی را نگهداری و بررسی کنید ، مشاغل خصوصی را بازرسی کنید و افرادی که فعالیت آنها مشمول مقررات دولتی یا مالیات است.

 

حسابرس داخلی:

آنها راه های از بین بردن کلاهبرداری و انواع مشکلات مالی در مجموعه ها  را شناسایی می کنند..

 

این چهار نوع اصلی حسابدارانی هستند و از درجه بالقوه تلاقی برخوردارند( یعنی هر کدام به نوعی با هم مرتبط هستند) که در تجارت بی نظیر است. آنها می توانند در طول حرفه خود از یک نوع حسابداری به نوع دیگری حسابداری حرفه خود را تغیییر دهند مثلاً امکان دارد یک حسابدار داخلی ، حسابدار دولتی هم باشد .

در مجموعه ما برای انواع حسابداران نرم افزار طراحی شده است.

همراه ما باشید.

شغل حسابداری بیش از عدد و رقمه
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of