به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

قابلیت سینک در نرم افزار ملک

قابلیت   sync  در نرم افزار ملک

شرکت توسعه سیستم های کاربردی ملک تنها نرم افزار جامع و یکپارچه  ای می باشد  که قابلیت سینک دارد و نرم افزار ها را با استفاده از قابلیت سینک پیاده سازی می کند . سینک یعنی چه؟ یعنی این که وقتی شما وقتی با نرم افزار کار می کنید و آفلاین شدید بدون اینکه مشکلی برایتان ایجاد شود می توانید به کار خود ادامه دهید و هر زمان که به سرور متصل شدید می توانید اطلاعات خود را به سرور بفرستید بدون اینکه اطلاعات تان آسیب ببیند و هر اتفاق دیگری برای آن بیفتد. ضمن اینکه نرم افزار ملک این را هم پیش بینی کرده که بتواند به صورت مستقل آفلاین و آنلاین کار کنند.

قابلیت سینک در نرم افزارهای ملک

سینک

سینک (Sync) یا همگام سازی چیست؟

همگام سازی، سازگاری را برای داده ها تضمین می کند. هماهنگ سازی محلی شامل دستگاه ها و رایانه هایی است که در کنار یکدیگر هستند، در حالی که هماهنگ سازی از راه دور روی یک شبکه تلفن همراه و یا از طریق شبکه اینترنت صورت می گیرد. در ادامه به این میپرازیم که سینک چیست؟

 

داده همیشه باید در طول روند ذخیره سازگار باشند. اگر داده ها به هر دلیلی تغییر پیدا کرده باشند، باید تغییرات را از طریق هر سیستم شناسایی کرده و سپس تلاش کنید تا هماهنگ سازی انجام شود و به این طریق از اشتباهات جلوگیری کنید، از نقض حریم خصوصی جلوگیری کنید و اطمینان حاصل کنید که به روزترین داده تنها اطلاعات موجود است. همگام سازی داده ها تضمین می کند که تمام سوابق، همواره سازگار هستند.

 

انواع سینک یا همگام سازی کدامند؟

دو نوع همگام سازی یا سینک وجود  دارد: همگام سازی داده ها و همگام سازی فرآیند

 

همگام سازی فرآیند

اجرای همزمان چندین موضوع یا فرآیند برای دستیابی به یکدست شدن داده ها که روند خاصی را انجام می دهد می گویند. Lock ، mutex و semaphore نمونه هایی از هماهنگ سازی فرآیند هستند.

 

همگام سازی داده ها

نگهداری از داده ها را برای چندین نسخه از داده های منسجم با یکدیگر یا حفظ یکپارچگی داده ها در چند سیستم را می گویند. به عنوان مثال، از تکرار بانک اطلاعاتی برای نگه داشتن چندین نسخه از داده ها همزمان با سرورهای پایگاه داده که داده ها را در مکان های مختلف ذخیره می کنند، استفاده می شود.

قابلیت سینک در نرم افزار ملک
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of