به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

مدیریت ارتباط با مشتری یا crm چیست؟

یک تعریف ساده از CRM

مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM یک فناوری مهم برای مدیریت کلیه روابط و تعاملات شرکت شما با  مشتریان بالقوه است. هدف ساده است: بهبود روابط تجاری برای رشد تجاری خود. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری  CRM به شرکت ها کمک می کند تا با مشتریان در ارتباط باشند ، روندها را ساده کرده و سودآوری را بهبود بخشند.

وقتی مشتریان در مورد CRM صحبت می کنند ، اغلب از  سیستم CRM اطلاعاتی دارند ، ابزاری که به مدیریت در تماس با مشتریان ، مدیریت فروش ، بهره وری از نمایندگی ها و غیره کمک می کند.

اکنون ابزار CRM می تواند برای مدیریت در کل چرخه تعاملات با مشتری ، بازاریابی گسترده ، فروش و تجارت دیجیتال  استفاده شود.

 

مدیریت ارتباط با مشتری(CRM)یک فناوری مهم برای مدیریت کلیه روابط و تعاملات شرکت شما با  مشتریان بالقوه است. هدف ساده است: بهبود روابط تجاری برای رشد تجاری خود.

سیستم ارتباط با مشتری crm

 

 

CRM برای چه کسانی است؟

مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM پر مخاطب ترین نرم افزار کاربردی سازمانی است و پیش بینی می شود هزینه هایی که مدیران باید جهت استفاده از نرم افزارهای crmپرداخت کنند تا سال ۲۰۲۷ به ۱۱۴٫۴ میلیارد دلار برسد.

اگرمیخواهید تجارت شما استمرار داشته باشد، به یک استراتژی عالی برای آینده  تجاری خود احتیاج دارید که مشتریان مشمول این استراتژی در قالب یک فناوری پیشرفته هستند. شما برای فروش ، اهداف تجاری و سودآوری هم اهداف دارید. اما داشتن اطلاعات به روز و قابل اعتماد در مورد پیشرفت کاری تان می تواند مشکل باشد.

این اطلاعات شامل : داده های حاصل از فروش ، خدمات به مشتری ، بازاریابی و نظارت بر شبکه های اجتماعی

 

سیستم CRM می تواند نمای کاملی از مشتریان به شما ارائه دهد . شما می توانید همه چیز را در یک صفحه مشاهده کنید و یک داشبورد ساده و قابل تنظیم که می تواند سابقه قبلی مشتری با شما ، وضعیت سفارشات مشتری ، هرگونه مشکلات عدیده  خدمات مشتری و موارد دیگر را برای شما بازگو کند. را داشته باشید.

حتی می توانید انتخاب کنید که اطلاعات مربوط به سلایق مشتریان  در شبکه های اجتماعی را هم شامل شود ، این اطلاعات می تواند حتی درباره این باشد که مشتریان در مورد شما یا رقبای شما  چه می گویند .

بازاریابان می توانند از CRM برای مدیریت و بهینه سازی بازار فروش و مکان های استراتژیک مهم  با رویکرد داده محور استفاده کنند و با پیش بینی دقیق تر آینده بهتری را در مسیر فروش کالا و خدمات داشته باشند.

 

اتصال سه واحد شرکت در crm

اگرچه سیستم های CRM به طور سنتی به عنوان ابزارهای فروش و بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما خدمات و پشتیبانی مشتری که بخشی از خدمات  CRM می باشد در حال افزایش است و نقشی اساسی در مدیریت ارتباط جامع با مشتری دارد.

ممکن است مشتری در یک کانال – مثلاً توییتر – مشکلی را مطرح کند و اما برای حل و فصل آن مشکل احتیاج به این باشد که حتماً ایمیل یا تلفن او را ثبت کنیم که خیلی زمان بر است ، اما یک نرم افزار  CRM به شما این امکان را می دهد که بدون اتلاف وقت تحقیقات ، پرس و جو و سلایق مشتریان  را از طریق کانال ها مدیریت کنید و به سه واحد فروش ، خدمات و بازاریابی دید واحدی از مشتریان برای هماهنگی بیشتر می دهد.

اتصال این سه واحد  و دانستن نظرات مشتریان و اشتراک تجارب با هم دیگر  بسیار ارزشمند است.

 

تجارت بدون CRM هزینه های جبران ناپذیری دارد

مدیریت جامع به این معناست که  زمان کمتری برای هر چیز صرف کنیم. مثلاً بخش فروش ، یک تیم فعال فروش می تواند سیل اطلاعاتی در سازمان ایجاد کند. و یا اینکه نمایندگان فروش با مشتریان ارتباط خوبی برقرار میکنند  و اطلاعات ارزشمندی را به دست می آورند – اما اغلب این اطلاعات در یادداشت های دست نویس ، لپ تاپ ها یا داخل فروشندگان ذخیره می شوند و جزئیات ممکن است از دست بروند ، جلسات به موقع پیگیری نمی شوند و اولویت بندی مشتریان می تواند به جای تحقیقات واحد فروش که بر اساس داده ها می باشد بر اساس حدس و گمان باشد.

همه اینها می تواند در یک سازمان سختی ایجاد کند. اما فقط فروش بدون CRM آسیب نمی بیند.این بی نظمی به واحد های دیگر نیز سرایت می کند.

 

نرم افزار crm شرکت ملک

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of