زمان مطالعه : 2 دقیقه

مدیریت دریافت و پرداخت منابع مالی یا خزانه داری در نرم افزار مالی ملک

مدیریت دریافت و پرداخت منابع مالی یا خزانه داری در نرم افزار مالی ملک

یکی از مهم ترین مشکلات مدیران مالی و یا شاید مدیران ارشد شرکت ها این است که چه میزان هزینه کرده اند و بابت آن باید پول و مبلغ خاصی از صندوق خارج شود یا چه مقدار  توانسته اند. با توجه به منابع و خدماتی که می توانند ارائه دهند درآمد زایی کرده. و در صندوق شرکت پول و سرمایه وارد کنند .

شش آیتم ویژه

پس باید این قضیه توسط یک نرم افزار تحت عنوان خزانه داری کنترل شود و در بخش خزانه داری این را بهتر است بگوییم که ۶ آیتم ایجاد شده است. که باید با توجه به ۶ نیاز اصلی حسابداران و مدیران مالی باشد.

دریافت صندوق

در آیتم اول  که دریافت صندوق می باشد نوع عملیات ، شماره مجوز و تاریخ عملیات بانکی که شرکت خدمات و کالایی ارائه کرده و پول بابت آن دریافت کرده مشخص کرده. و مدیران مالی و مدیران ارشد در صورت نیاز به گزارش بیشتر می توانند از درآمد زایی شرکت در جهت اهداف سازمان یا موسسه مطلع شوند.

پرداخت صندوق

در بخش بعدی صندوق پرداخت می باشد که معمولاً برای هزینه حقوق کارکنان که خدماتی را انجام داده اند. و یا افرادی که به شکل مقطعی و یا پاره وقت فعالیت انجام می دهند تحت عنوان هزینه پرداخت می شود. بخش سوم سایر موجودی های صندوق را نشان می دهد که شاید در بخش دریافت و پرداخت نمی توان جای داد و بهترین جا در این بخش می باشد.

تنخواه گردان

از ضروری ترین منابع مالی که مدیران در اختیار تنخواه گردان در جهت تأمین منافع مالی  و اهداف سازمان قرار می دهند تنخواه می باشد. که در نرم افزار خزانه درای وجود دارد و افراد می توانند دریافت و پرداخت تنخواه را به سادگی در جدول وارد نمایند.

این مقاله را نیز بخوانید: سفته چیست و چه کاربردهایی دارد

سفته و موارد لازم

مورد بعدی که به عنوان اسناد دریافتنی برای شرکت محسوب می شود سفته می باشد. که معمولاً برای ضمانت اجرایی فعالیت های مختلف  از  کارکنان جدید الورود و کارگزاران برای ضمانت خدمات دریافت می شود. و در اینجا در این سایت به طور کامل در مورد آن گفته شد .. باید در هنگام انجام بدانیم که چه مبلغی  بابت چه چیزی تا چه مدتی ؟؟؟ به ضمانت سفته در اختیار مدیر مالی گذاشته شده است. و در این بخش وضعیت سفته های مشخص را می توانیم مشاهده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *