زمان مطالعه :

مسیر پیشرفت در توسعه نرم افزار مالی

مسیر پیشرفت در توسعه نرم افزار مالی

خوب وقتی می خواهیم از یک نرم افزار مالی استفاده کنیم نگاه به برند و معروفیت آن برند می کنیم که اگر در جامعه حسابداران شناخته شده باشد این را خریداری کنیم.

 

عدم پاسخگویی مانع رشد مالی

نرم افزار مالی را خریدیم و در محل کارمان شروع به استفاده از آن کردیم منتها مشکلی داریم از آن سر در نمی آوریم چون قاعدتاً از حسابدار متولد نشدیم و از نرم افزار مالی برند مشهور استفاده نمی کردیم و تجربه استفاده از آن را نداریم پس با پشتیبانی آن تماس می گیریم وقتی که تماس می گیریم اولین چیزی که می گویند مگر فیلم های آموزش را ندیده اید و ناراحت می شوند و تازه به مدیر و سرپرست ما می گویند که این کارمند خوب و لایقی برای استفاده از نرم افزار مالی نیست پس این باعث می شود که وجهه این نرم افزار در نزد ما و شرکت خراب شود.

ویرایش و مشاهده در نرم افزار مالی ملک

جایگاه شناس نرم افزار باشیم

متأسفانه فردی که در جایگاه پشتیبان در حال فعالیت است فرد مناسبی نیست و آمادگی برخورد با مشتریان را ندارد. و مشکل این جاست که شرح دقیق شغل برای او صورت نگرفته و این می شود که شده است او هر طوری که دلش می خواهد با مشتری سخن می گوید. از طرف دیگر مشتریان این نرم افزار های مالی به فضای جدید فناوری های جدید و استفاده از نرم افزار ها شاید عادت نکرده اند اما این چیزی از توانمندی هایشان در عرصه حسابداری کم نمی کند.

رشد سازمانی

این را باید در هر سازمان دانست که رشد سازمان در صورتی اتفاق می افتد که نقش حسابداران خبره هم با توجه به تجربه شان رشد کند و این خود بهره وری را تا حدی قابل توجهی بالا می برد.
در مورد آن پشتیبان هایی که در شرکت نرم افزاری قادر به پاسخ گویی نیستندباید بگوییم که یک فضای کاری سازماندهی شده فضایی است که فرایندهای کاری به شکل کاملاً درست و صحیحی فهمانده شده و افراد را متوجه این قضیه کرد که چه در سیستم های دستی و چه در سیستم های الکترونیکی و دیجیتال باید نوع نگرش افراد مسیر کاریشان را مشخص کند.

این مقاله را نیز بخوانید: نرم افزار حسابداری خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.