زمان مطالعه :

وظایف یک حسابدار در امور مالی

وظایف و مسئولیت های یک حسابدار چیست؟

یکی از حرفه های مورد توجه مدیران شرکت ها حسابداری می باشد که در واقع حافظ سرمایه شرکت هستند آنها در زمان مشخص باید اظهارنامه مالیاتی با کمال صداقت و امانتداری تسلیم سازمان امور مالیاتی کنند ممیزی های را کنترل کنند. تا مشکلی از نظر مالی برای شرکت به وجود نیاید و اینکه سواد آکادمیک لازم است ولی کافی نیست. این دانش حسابداری که می توان گفت اکثر مشاغل کوچک و بزرگ به آن احتیاج دارند به توسعه تجربه های علمی و حرفه ای دارد تا فرد بتواند در جامعه تجاری و صنعتی حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

 

 

نرم افزار حسابداری ملک

 

دانش حسابداری

در کشورهای توسعه یافته حسابداری را از شاخه های ریاضی و فنی مهندسی می دانند و عنوان تکنسین حسابداری را به جای حسابدار استفاده می کنند اما در ایران افراد از رشته های علوم انسانی هم می توانند وارد این رشته دانشگاهی شوند. اما اصول یادگیری آن در هیچ جای دنیا متفاوت نیست. اگر با توجه به سطح بندی aat (انجمن تکنسین های حسابداری) بخواهیم سطوح یادگیری حسابداری را بررسی کنیم در سطوح ۱ تا ۳ را می توان به اصول پایه ای حسابداری اختصاص داد و در سطح ۴ فرد دانشجو باید به حدی رسیده باشد که یک آجر به دیواره ساختمان علوم حسابداری اضافه کند.

این مقاله را نیز بخوانید: نرم افزار حسابداری خوب

 

 

 

خدمات ارائه شده توسط حسابداران :

  • ایجاد و بررسی اسناد مالی : این مورد از مهم ترین وظایف حسابداران می باشد که در واقع اگر به این امور مسلط باشد می توان به عنوان یک کارشناس مالی در هر مشاغلی خدمت کند.
  • تکمیل و ارائه اظهارنامه مالیاتی : در واقع برای این مورد نیاز به استخدام یک حسابدار یا کمک گرفتن از یکی شرکتی می باشد که فعالیتش پیرامون امور مالی و حسابداری می باشد.
  • شناسایی و تجریه عملیات های مالی مشتریان و حسابرسی مالی
  • هدایت کسب و کار شرکت ها و جلوگیری از ورشکستگی آنها : مدیران خودشان شاید اطلاعات حسابداری کافی برای مدیریت پول و سرمایه نداشته باشند و این قضیه را می توانند اول به یک اقتصاد دان و سپس برای کنترل آن با یک حسابدار درمیان بگذارند.
  • حسابداری قانونی که از پولشویی و مسائل دیگر جلوگیری میکند.
  • بهینه سازی ساختار بودجه در کسب و کار کوچک و بزرگ با مشاوره از افراد خبره تر حسابداری انجام می گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.