به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

ویژگی های مهم نرم افزار آموزش آنلاین خوب

ویژگی های مهم نرم افزار آموزش آنلاین

۱. سنجش آموزشی مناسب

تنها داشتن علم و درک عمیق از موضوع برای یک  معلم  کافی نیست. علاوه بر درک عمیق از موضوع ، یک معلم باید از عواملی که روند یادگیری را تحت تأثیر قرار می دهند ، آگاه باشد ، که ممکن است شامل نحوه ارائه محتوا ، طرح درسی جذاب  ، تعامل دانش آموزان و موارد دیگر باشد.

شناختن توانایی های دانش آموزان و تکنیک های آموزشی برای معلمان بسیار مهم است زیرا می توان با اندازه گیری میزان درگیری دانش آموز با  محتوای آموزشی ، توانایی معلم در کلاسداری را تعیین کرد.

نرم افزار های آنلاین آموزشی که به معلمان فضای آموزشی مناسب را خود طراحی کنند و اطلاعات عملی درباره دوره ها ، کلاس ها و تحویل محتوا را بدست آورند.

این ویژگی های جذاب به معلمان کمک می‌کند  تا از طریق گزارش های مهمی  از جمله محتوای مصرفی هر دانش آموز ، کلاس های آنلاین که حضور مناسبی از جانب دانش آموزان در آن صورت گرفته و درصد دوره های آموزشی که توسط دانش آموزان به نسبت یک نمره خاص تکمیل شده ، اطلاعات دقیقی در مورد فعالیت های دانش آموزان کسب کنند.

معلمان می توانند از این اطلاعات برای پخته کردن محتوای آموزشی یاطرح درس سالهای آینده یا بهبود روش تدریس  استفاده کنند و کارهای بیشتری را برای افزایش تعامل دانش آموزان با کلاس انجام دهند.

نرم افزار آموزشی ملک یکی از مهم ترین نرم افزارهای آنلاین است که این گزارشات را به معلمان و مدارسی ارائه می دهد که هنوز از روشهای سنتی آموزش پیروی می کنند.

 

۲. امنیت محتوا

معلمان بسیار سخت تلاش می کنند تا مالکیت معنوی محتوای آموزشی خود را حفظ کنند. طبیعی است که آنها نگران امنیت محتوای خود باشند زیرا اطلاعات موجود در وب توسط همه قابل دسترسی و استفاده است.

علی ای حال امنیت محتوا همچنان یکی از بزرگترین نگرانی های معلمانی است که به دنبال تدریس بصورت آنلاین یا آفلاین هستند.

یکی از راه های ادعای مالکیت معنوی ، کنترل انتشار  محتوای آموزشی در اینترنت و دسترسی به محتوا است تا فقط برای دانشجویان مورد نظر در دسترس باشد.

از امنیت سرور گرفته تا انواع رمزگذاری و سایر  فناوری ها برای ایمن نگه داشتن داده های شما در نرم افزار آموزش آنلاین استفاده می شود. بنابراین قبل از استفاده مطمئن شوید که از نظر دسترسی به داده های آموزشی به اطلاعات خوبی کسب کرده اید.

 

۳. تطبیق پذیری با هر شرایطی

نرم افزار آموزش آنلاین باید تطبیق پذیری فوق‌العاده ای با سطوح آموزشی و نوع تعاملی را که معمولاً با دانشجویان خود دارید داشته باشد و متناسب با آن نرم افزار را انتخاب کنید.

گاهی اوقات ، برای درگیر کردن دانش آموزان ، ممکن است لازم باشد نظر سنجی یا آزمون و سایر عناصر تعاملی را در دوره خود بگنجانید.

همچنین ممکن است لازم باشد در طول کلاس خود با دانش آموزان ارتباط زنده صوتی و تصویری داشته باشید. پس بستری که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی متنوع باشد تا بتواند به چنین ویژگی هایی دسترسی داشته باشد.

علاوه بر این ، از آنجا که محتوای آموزشی در قالب های مختلفی وجود دارد ، شما باید مطمئن شوید که نرم افزار همه قالب های پرکاربرد مانند PDF ، Microsoft Word ، ارائه ، صوت و ویدئو را پشتیبانی می کند.

نتیجه:

تغییر عملیات نرم‌افزار آموزش آنلاین از حالت آفلاین به آنلاین کار ساده ای نیست زیرا به زمان ، تلاش و هزینه نیاز دارد. اما با افزایش روند آموزش آنلاین یا سیستم تدریس ، بیشتر موسسات و معلمان در حال حرکت به سوی آنلاین  شدن هستند زیرا این امر باعث افزایش بازدهی آموزشی می شود.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of