به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

چرخه حسابداری یک کسب و کار

چرخه حسابداری مجموعه  مراحلی است که شرکت های هر دوره حسابداری برای مدیریت معاملات مالی خود انجام می دهند. این را بدانید که برای دنبال کردن چرخه حسابداری ، با تنظیم سیستم حسابداری خود برای دوره  مالی شروع خواهید کرد. در پایان چرخه حسابداری ، آماده خواهید بود که کتاب های دوره خود را ببندید و برای دوره حسابداری بعدی آماده شوید.

 

۱: نمودار حساب برای مشاغل کوچک خود را تهیه کنید

 

هنگام شروع مشاغل کوچک ، به عنوان بخشی از تنظیم سیستم حسابداری و دفترداری ، یک نمودار حساب تهیه کنید. نمودار حساب ، تصویر تمام حسابهایی است که شرکت اطلاعات مالی خود را در آنها ثبت می کند.

 

۲: سند منبع در یک معامله حسابداری مهم است.

یک سند منبع در یک معامله حسابداری گواهی است که معامله رخ داده است. باید در اسرع وقت به عنوان ورودی دفتر روزنامه  ثبت شود. به عنوان مثال چک های لغو شده ، فاکتورها ، سفارشات خرید و سایر اسناد تجاری می توان اشاره کرد.

 

۳: مطالب دفتر روزنامه حسابداری را جدی بگیریم

هنگامی که یک تجارت کوچک یک معامله مالی انجام می دهد ، آنها برای ثبت معامله در دفتر روزنامه  حسابداری خود یک دفترچه ثبت می کنند. اگر از حسابداری دوگانه استفاده می کنید ، دو ورودی خواهید داشت: بدهی  و دارایی

 

۴: دفتر کل را برای مشاغل کوچک خود بسازید

دفتر کل ، حسابداری اصلی برای تجارت شما است. کلیه معاملات مالی تجارت از مجله حسابداری عمومی گرفته شده و به صورت خلاصه در دفتر کل ثبت می شود.

 

 

۵: چگونه یک تراز آزمایشی تهیه کنیم

پس از تکمیل ثبت های دفتر کل خود برای یک چرخه حسابداری ، مرحله بعدی تهیه تراز آزمایشی است. مانده آزمایشی از جمع فرایند محاسبه  بدهی ها و دارایی ها  از دفتر کل حاصل می شود تا مطمئن شوید برای دوره حسابداری مورد نظر تعادل کافی وجود دارد یا خیر.!

 

۶: چگونه می توان ورودی های تعدیل شده را در مجلات حسابداری خود ایجاد کرد

ورودی های تنظیم کننده در پایان دوره حسابداری در دفاتر روزنامه حسابداری شما ثبت می شوند. هدف از تعدیل ورودی ها ، تعدیل درآمدها و هزینه ها به دوره حسابداری است که در آن واقع شده است. پنج ورودی تعدیل وجود دارد: درآمد تعهدی ، هزینه های تعهدی ، هزینه های پیش پرداخت و  هزینه های استهلاک. همه اینها می توانند تأثیر قابل توجهی در تعادل حساب های شما داشته باشند.

 

۷: تهیه صورتهای مالی را به موقع انجام دهیم

یکی از مهم ترین و نهایی ترین  مراحل چرخه حسابداری تهیه صورتهای مالی است. اطلاعات حاصل از دفتر روزنامه و دفتر کل برای به دست آوردن  سود خالص  ، صورت سود ناخالص ، ترازنامه و صورت جریان وجه نقد ، به ترتیب ، استفاده می شود.

 

۸: بستن ورودی ها به عنوان بخشی از چرخه حسابداری

در واقع آخرین مرحله که به  عنوان ورودی های پایانی شناخته می شود ، ورودی های مجله ای است که در پایان یک چرخه حسابداری برای تنظیم صفر مانده حساب های موقت ایجاد می شود. حسابهایی که بسته می شوند حسابهای درآمد و هزینه هستند. دارایی ها ، بدهی ها و حساب حقوق صاحبان سهام بسته نمی شوند زیرا مانده های پایان آنها مانده های اولیه دوره حسابداری بعدی است.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments