به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

چگونه حسابداری فروشگاه را انجام دهیم؟

چگونه حسابداری فروشگاه را انجام دهیم؟

هر مشاغل ، صرف نظر از اندازه و صنعت ، وظیفه حسابداری در کسب و کار خود را دارند که تنظیم کننده های اطلاعات مالی مورد نیاز را تأمین می کنند.

فروشگاه های کوچک خرده فروشی با چندین چالش ویژه حسابداری روبرو هستند ، هم در قالب یک تجارت پیچیده و هم منابع محدود برای اختصاص دادن به فرآیند حسابداری.

نرم افزار

نرم افزار حسابداری از جمله راحت ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای یک فروشگاه خرده فروشی کوچک برای مدیریت حسابداری داخلی است.

به گزارش “PC Mag” ، بسته های نرم افزاری که تمام نیازهای اساسی یک خرده فروش کوچک را برآورده می کنند ، هر ساله از ۳۰۰ دلار تا بیش از ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسند.

این برنامه ها به دارندگان و همچنین مدیران اجازه می دهد تا وارد سیستم شوند ، معاملات را ثبت کنند و هزینه های حقوق و دستمزد ، فروش و موجودی را مدیریت کنند.

نرم افزار حسابداری برای یک خرده فروش کوچک می تواند در اکثر رایانه های معمولی اجرا شود ، بنابراین نیازهای سخت افزاری حداقل دارند.

 

نرم افزار فروشگاهی ملک

ثبت سوابق

نگهداری سوابق معاملات مالی در خارج از برنامه نرم افزار حسابداری نیز ضروری است. یک خرده فروش کوچک به سیاست صحیح برای نگهداری رسیدها ، سوابق فروش ، صورتهای وام ، اطلاعات بانکی و داده های مالیاتی گذشته نیاز دارد.

این سوابق شامل اطلاعاتی است که یک خرده فروش نیازی به ورود فوری به یک برنامه نرم افزاری حسابداری ندارد و همچنین اطلاعاتی که در صورت از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در رایانه لازم خواهد بود.

همکاران فروش ، مدیران و هر شخص دیگری که به فعالیت های مالی فروشگاه ارتباط دارد ، باید بداند که کدام اسناد را نگهداری کند و چگونه آنها را در صورت نیاز ایجاد کند.

روش موجودی

هر خرده فروش به روشی برای شمارش موجودی فیزیکی فروشگاه نیاز دارد. دلیل این امر آنست که حسابداری به داده های دقیق ارزش موجودی کالا ، که به عنوان یک دارایی طبقه بندی شده شناخته می شود ، متکی است.

اطلاعات موجودی کالا همچنین داده های فروش را تأیید می کند و تعیین می کند که خرده فروش به عنوان ضرر  و زیان خسارت یا سرقت می تواند مبلغی را یادداشت کند.

برخی از خرده فروشان کوچک در حالی که فروشگاه تعطیل است ، تعداد موجودی فیزیکی را انتخاب می کنند.

برخی دیگر از شمارش چرخه فروش فروشگاه استفاده می کنند که به طور منظم از سیستم مداوم برای شمارش موجودی راهروها ، قفسه ها و محل های ذخیره سازی مختلف استفاده می کند. به هر حال یک خرده فروش کوچک باید از روشی ثابت برای حسابداری موجودی استفاده کند.

تخصص حسابداری

مدیریت حسابداری ، حتی برای یک خرده فروش کوچک هم به شخصی با دانش و مهارت مناسب نیاز دارد. خرده فروشان کوچک احتمالاً افرادی را به کار می گیرند که در کالاهایی که می فروشند تبحر دارند ، خصوصاً در مورد مغازه های مخصوص که مالک یکی از جذابیت های اصلی مشتریان را دنبال می کند.

با این حال در پاسخ به اینکه چگونه حسابداری فروشگاه را انجام دهیم؟ به این نکته باید دقت داشته باشیم که استخدام فردی با سابقه امور مالی عالی می تواند نیازهای حسابداری لحظه به لحظه و همچنین مسئولیت های مالی مرتبط با فروشگاه را برآورده کند. در موارد دیگر ، خرده فروشان کوچک نیاز به استخدام حسابدارانی دارند که به طور مستقل کار می کنند  تا به آنها کمک کند تا کتاب مالی  خود را مرتب کنند و مالیات بر درآمد سالانه را کنترل کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of