زمان مطالعه :

تعریف صورت های مالی ۱

تعریف صورت های مالی

صورتهای مالی چیست؟

صورتهای مالی مجموعه ای از خلاصه گزارشهای مالی ، در مورد وضعیت مالی و جریانهای نقدی یک سازمان است. که شامل صورت سود و زیان ، ترازنامه و صورت جریان وجوه نقد می شوند.

 

صورت مالی

صورت های مالی چیست؟

 

مزایای صورتهای مالی

صورتهای مالی به دلایل زیر مفید است:

 

برای تعیین توانایی یک کسب و کار ، تولید پول نقد ، و منابع و موارد استفاده از آن پول نقد.

 

تعیین اینکه آیا یک کسب و کار توانایی بازپرداخت بدهی های خود را دارد یا خیر.

 

برای تشخیص مشکلات مربوط به  عدم سود دهی

 

برای به دست آوردن نسبت های مالی از صورت ها که می تواند وضعیت تجارت را نشان دهد.

 

برای بررسی جزئیات معاملات تجاری خاص

 

به عنوان مبنای گزارش سالانه ، که بین سرمایه گذاران شرکت و جامعه سرمایه گذاری توزیع شده ، استفاده شود.

 

معایب صورت های مالی

صدور صورت های مالی موارد منفی دیگری ندارد. و شاید نگرانی احتمالی این است که می توان آنها را با کلاهبرداری دستکاری کرد و باعث شد سرمایه گذاران باورشان شود که واحد صادرکننده نتایج بهتری نسبت به آنچه در انتظارشان بوده به دست آورده اند. چنین دستکاری همچنین می تواند وام دهنده را به انتشار بدهی به مشاغلی که واقعاً نمی توانند آن را بازپرداخت کنند ، سوق دهد.

ترازنامه

یکی از صورتهای مالی ترازنامه است. که دارایی ها ، بدهی ها و سرمایه یک واحد تجاری را تا تاریخ مورد نظر  نشان می دهد. در این گزارش ، کل دارایی ها باید با مجموع بدهی ها و سرمایه مطابقت داشته باشد. اطلاعات دارایی در ترازنامه به دارایی های جاری و بلندمدت تقسیم می شود. به طور مشابه ، اطلاعات بدهی به بدهی های جاری و بلند مدت تقسیم می شود. این طبقه بندی برای تعیین نقدینگی یک تجارت مفید است.

بهترین الگو های تعریف شده در نرم افزار های حسابداری که قابلیت تغییر استاندارد های مورد نظر را نیز دارد. در نرم افزار مالی ملک

در حالت ایده آل ، مجموع بدهی های جاری باید از مجموع کلیه بدهی های جاری فراتر رود ، این بدان معناست که یک شرکت دارای دارایی های کافی برای پرداخت تعهدات جاری خود است. ترازنامه همچنین برای مقایسه سطوح بدهی با میزان سرمایه گذاری شده در مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد تا ببیند آیا سطح اهرم آن مناسب است؟

برای بهبود وضعیت حسابداری کسب و کار خود از ما با نزدیک به ۴۰ سال تجربه مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.