زمان مطالعه : 3 دقیقه

مهارت های مفید برای حسابداران

مهارت های مفید برای حسابداران

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید که حرفه حسابداری را دنبال کنید. باید ببینید که چگونه می توانید خود را برای پیگیری این رشته شغلی آماده کنید؟ اولین قدم این است که تحقیق کنید و بفهمید که کارفرمایان در استخدام حسابداران جدید به دنبال چه چیزی هستند تا بتوانید اهداف یادگیری مؤثر را تعیین کنید ، رزومه خود را بهتر بسازید و تصمیم بگیرید که کدام مهارت های حرفه ای را در طول مصاحبه برجسته کنید.

 

مهارت های اساسی نرم افزاری برای حسابداران

مهم است که به خاطر داشته باشید که در هر شغلی ، “مهارتهای نرم افزاری” می تواند به شما در محل کار و همچنین مهارتهای تخصصی تر و فنی مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی خاص کمک کند. مهارت های نرم افزاری ، مجموعه مهارت های اساسی و حرفه ای هستند که ارزش توسعه آنها در حین کار بر اساس برنامه درسی خاص حسابداری بیشتر است و ممکن است در بهبود ارتباطات محل کار مفید باشد. مهارت به شرح زیر است:

 

ارتباط کتبی و شفاهی قوی

سازماندهی و توجه به جزئیات

مهارتهای تحلیلی و حل مسئله

مدیریت زمان

تجزیه و تحلیل سیستم ها

استدلال ریاضی و قیاسی

تفکر انتقادی

یادگیری فعال

پاکدست بودن و مذهبی بودن

تسلط کامل به Microsoft Office Suite

 

مهارت های حسابداری ویژه

حسابداران و حسابرسان با اسناد مالی کار می کنند و مجموعه داده های بزرگ را به طور کارآمد و دقیق سازماندهی می کنند. بنابراین ، آنها باید با طیف وسیعی از نرم افزارهای مدیریت مالی آشنایی داشته باشند.

نرم افزار آموزش مالی و مدیریتی ملک ویژه کسانی که در پی افزایش مهارت های مفید برای حسابداران هستند

 

دوره هایی که باید در مقطع کارشناسی حسابداری گذرانده شود

این دوره ها ممکن است دانش و آموزش لازم را برای توسعه مهارت های حسابداری شما در شرکت ها و سازمان های مرتبط  و همچنین در زمان تمرین این دوره ها و دروس بتوانیم تقویت مجموعه مهارت های موجود را در فرد مشاهده کنیم. دوره های اصلی حسابداری در برنامه کارشناسی ممکن است شامل موضوعاتی مانند:

اقتصاد خرد و کلان

اصول حسابداری مالی

حسابداری مدیریتی

سیستم های تجزیه و تحلیل و بهره برداری

مدیریت مالی

اگر به این قضیه رسیده اید  که می خواهید حرفه حسابداری را به شکل کاملاً تخصصی دنبال کنید ، بررسی کنید که آیا کالج یا دانشگاه شما در زمینه هایی مانند حسابداری قانونی ، حسابرسی داخلی یا سیستم های اطلاعاتی در حسابداری دوره ارائه می دهد یا خیر. اگر ارائه نمی دهد می توانید از مقالات انگلیسی  که در سایت ها وجود دارند استفاده کنید.

سایت ملک را برای دریافت به روز ترین و مناسب ترین اطلاعات در باره حسابداری دنبال کنید.

 

آگاهی از مهارت هایی که کارفرمایان از حسابداران خود می خواهند ، ممکن است به شما در تمرکز بر کار برای توسعه این مهارت ها کمک کند تا بتوانید موقعیت خود را برای موفقیت در آینده بهتر کنید. با جستجوی مشاغل ابتدایی برای تقویت مهارت های خود شروع کنید ، یک مربی بیابید تا شما را در تنظیم و دستیابی به اهداف خود راهنمایی کند ، و اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، در برنامه ای ثبت نام کنید که برای ایجاد پایه و اساس در جهت پیشرفت شما طراحی شده است.

یک پاسخ به “مهارت های مفید برای حسابداران”

  1. غلام گفت:

    ممنونم ا….خیلی کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.