زمان مطالعه :

محاسبه عیدی کارکنان

محاسبه عیدی کارکنان

یکی از مواردی که باید مدیران ارشد و مالی شرکت ها و سازمان ها مدنظر داشته باشند انتخاب کارکنان جهت محاسبه عیدی می باشد در واقع این کار بر مبنای عواملی است که مدنظر مدیرعامل می باشد و ابدی حتماً به عنوان یک اصل مهم در مدیریت طوری باشد که محاسبه یا عدم محاسبه دیگر همکاران باعث دلخوری و دلزدگی همکارانی که عیدی نمی گیرند نشود .

این مقاله را نیز بخوانید: درباره نرم افزار

سرفصل ها مشخص می شود

علی ای حال در بخش حقوق و دستمزد نرم افزار مالی ملک آیتمی  به نام محاسبه عیدی کارکنان وجود دارد که البته قبل از آن باید سرفصل های معین عیدی و سرفصل های تفصیلی عیدی را محاسبه نماییم . برای ثبت سند زدن در این بخش احتیاجی به ارجاع محدد به اطلاعات کاربری پرسنل و بازنشر آن در بخش گفته شده نیست بلکه با یک کلیک کوچک می توانیم اطلاعات را در ثانیه استفاده کنیم و در کمترین زمان این محاسبات را انجام دهیم…

بر اساس زمان

علاوه بر چیزهایی که در این مقاله گفته شد و لازم است درباره محاسبه عیدی گفته شود. برای برخی از شرکت ها عیدی پرسنل را از بهمن امسال تا بهمن سال آینده محاسبه می کنند. و یا اسفند تا اسفند این بخش آیتم ویژه ای برای این بخش ایجاد کرده به کاربران این کمک را می کند که بدون کمترین درگیری و جستجو این عملیات انجام شود.

در پایان

همان طور که در مقاله پیش گفته شد هیچ ملاک و معیاری برای پرداخ به موقع و اینکه چرا به فردی عیدی نشد در حقوق و دستمزد وجود ندارد و فقط به احکام حقوقی که افراد آن را به پرسنل و کارکنان خود تحمیل می کنند می توانیم اکتفا کنیم. ولی در مجموع می توان از عیدی به عنوان یک حق بلامانع برای پرسنل نام برد و از آن به عنوان ابزار مناسب برای جلب نیروها در شرکت استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.