زمان مطالعه : 4 دقیقه

۱۰ مهارت کلیدی حسابدار

۱۰ مهارت کلیدی حسابدار

حسابداران مسئول ارائه خدمات و مشاوره مالی به مشتریان یا شرکت هایی هستند که در آنها کار می کنند. ممکن است حسابداری پر زرق و برق ترین گزینه شغلی به نظر نرسد ، اما کمی عمیق تر شوید تا طیف وسیعی از فرصت های شغلی را در اختیار شما قرار گیرد. در اینجا ده مهارت کلیدی وجود دارد که برای تبدیل شدن به یک حسابدار خوب نیازاست. در این مقاله ما به ۱۰ مهارت کلیدی حسابدار  با توجه به تجریبات ما در شرکت ملک می پردازیم

 1. نوآوری

حسابداری از روز اول یک ابزار ضروری برای تجارت است. هیچ پروژه ای نمی تواند بدون کنترل دقیق روی اعداد به ثمر نشیند. نوآوری مورد نیاز است زیرا ، با تکامل دنیای تجارت ، الزامات حسابداری که با آن همراه است نیز تغییر می کند. اغلب ، استخدام کنندگان به دنبال کاندیداهایی با ایده های جدید هستند – که می توانند بر آینده جهان حسابداری تأثیر بگذارند.

 

در مورد حسابداری و استفاده از نرم افزار حسابداری ملک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

 1.  درک کردن

همراه نوآوری ، نیاز به درک زمینه ای نسبت به کار خود خواهید داشت. جذب اطلاعات و داده های جدید ، مدیریت پروژه یا ملاقات با مشتریان جدید ، ستون فقرات کارهای روزانه را تشکیل می دهد. به این ترتیب ، درک سریع اطلاعات ضروری است و از طریق پرسیدن سؤالات مناسب می توانید در کمترین زمان حل و فصل کنید. با درک انواع مختلف حسابداری را شروع کنید.

 

 1.  ارتباطات

بخشی از نیاز حیاتی هر صنعتی ، ارتباطات. حسابداران باید اطلاعات پیچیده را به ساده ترین شکل ممکن منتقل کنند. این که آیا شما یک شرکت خارجی هستید که به نمایندگی از یک کسب و کار استخدام شده اید یا بخشی از یک تیم مالی داخلی هستید ، به احتمال زیاد در هر سطحی باید در کنار همکاران خود کار کنید. ارزیابی این مهارتها زمانی آغاز می شود که برای اولین نقش حسابداری را ایفا کنید.

 

 1.  آگاهی تجاری

شاید کمی عجیب باشد که مردم این موضوع را فراموش کنند. در حالی که مهارت های خاصی اساساً شاخه های عقل سلیم هستند ، نیاز به آگاهی تجاری بسیار مهم است. در واقع آگاهی تجاری آگاهی از موقعیت کسب و کار شما در بازار است – چگونه تحت تأثیر جنبش های اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی قرار می گیرد و چگونه می تواند پیشروی کرده و تکامل یابد. این مربوط به دانستن مهارت شماست.

 

 1. اشتیاق

همانند هر نقشی ، اشتیاق جزء کلیدی است. توانایی آوردن انرژی مثبت به یک تیم و اعتقاد واقعی به هدفی که برای آن تلاش می کنید بسیار مهم است. اشتیاق مسری است ؛ این نشان می دهد که شما مایل به یادگیری تجارت خود هستید.

 

 1. ابتکار عمل

ابتکار عمل ثابت می کند که شما می توانید به تنهایی کار کنید ، که شما یک متفکر مستقل هستید و به نوبه خود ، باعث می شود که در دادن مسئولیت های سخت تر اعتماد بیشتری به شما شود. اگر تصمیم دارید در مراحل بعدی کار خود حسابدار آزاد شوید ، بسیار مهم است.

 

 1.  اعتبار/صداقت

همه ما توانایی های خاصی داریم که علاقه داریم از آنها استفاده کنیم. بیشتر اوقات ، دلیل انتخاب های ما به یک چیز خلاصه می شود: اعتماد. همین امر در مورد ایجاد حرفه شما نیز صدق می کند. شما می خواهید مردم به شما اعتماد کنند. با اعتبار بیشتر ، فرصت های بیشتری به وجود می آید. از طریق ایجاد یک نام تجاری معتبر ، شما پایه های محکمی پایه گذاری می کنید.

 

درباره نحوه ورود به نرم افزار حسابداری بیشتر بدانید.

 

 1.  تاب آوری

مانند هر حرفه دیگری ، شما از مبتدی  شروع خواهید کرد و به احتمال زیاد می خواهید پیشرفت کنید. همیشه راه آسانی نخواهد بود. توانایی کار کردن در مهلت های محدود ، جلب نیازهای متعدد مشتریان و مثبت ماندن در چالش های سخت ، مهارتی است که شما را در موقعیت خوبی در طول حرفه خود حفظ می کند. تاب آوری این است که بتوانید خونسرد باشید و به مهارت خود اعتماد کنید.

 

 1.  ثبات

اگرچه ممکن است این موضوع زیاد با بحث ما مرتبط نباشد ، اما قبل از شروع به کار حرفه ای باید توجه بیشتری مبذول بفرمایید. شاید یکی از مزایا و جنبه های جذاب یک حرفه در حسابداری انعطاف پذیری باشد. با این حال ، ایجاد یک پایه محکم در اوایل کار شما نیز مهم است. تغییر مشاغل مالی و حسابداری هر سال می تواند یک نقطه ضعف باشد زیرا کارفرمایان به دنبال ثبات شغلی در حسابداری هستند که به خوبی پیشرفت کرده اند. پس در این باره اطمینان حاصل فرمایید.

 

 1.  سابقه کار بین المللی

در نهایت ، وجود یا تمایل به اضافه کردن تجربه کاری بین المللی به رزومه کاری شما ، یک سابقه فوق العاده خواهد بود. در حالی که ممکن است این چیزی نباشد که بلافاصله در سیستم فکری شما وجود داشته باشد ، اما ارزش استفاده از این مهارت را برای استفاده بعدی نشانک گذاری می کند. بسیاری از مشاغل تجاری بر مرحله بعدی رشد سازمانی خود تمرکز می کنند و بیشتر اوقات ، این امر به تجارت خارج از کشور مرتبط است.

یک پاسخ به “۱۰ مهارت کلیدی حسابدار”

 1. MR گفت:

  مطلب کاربردی و به روز است و واقعا کمک کننده برای حسابداران. به ویژه حسابداران مبتدی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.