زمان مطالعه :

چرا حسابدار باید بینش داده ها داشته باشد؟

چرا حسابدار باید بینش داده ها داشته باشد؟

وقتی از یک حسابدار در سازمان ها و شرکت ها صحبت می شود متأسفانه همه احساس می کنند دانستن اطلاعات فنی به این است که فرد حسابدار بینش داده ها دارد و بداند که حقوق و مزایا چه رقمی است؟ بیمه مشمول مالیات می شود یا خیر و حتی اینکه اعداد و ارقامی که در سال های متفاوت متغیر می شود و نمی توان به عنوان یک چهارچوب کلی در حسابداری پذیرفت و همیشه حسابدار باید محقق باشد و بداند که سقف حقوق وزارت کار چقدر است یا مثلاً عیدی مشمول مالیات هست یا خیر.

تا حدی حرفه ای

البته تا حدی می توان گفت اینها برای حرفه حسابدار مهم است و قطعاً اطلاعات فنی محسوب می شود ولی آنچه یک حسابدار را متمایز از حسابداران دیگر می کند این است که یک انسجام و نظم فکری درباره حرفه خود داشته باشد وهیچ داده ای در ترازنامه از نظر او به راحتی به عنوان یک داده ارزش تلقی نشود.

 

حسابدار واقعی خلع سلاح است

باید این را بدانیم که حسابدار واقعی کسی است که بدون استفاده از جداول آماده اکسل و نرم افزار های مالی بتواند ماهیت حسابها را بداند و باتوجه به زمان متوجه باشد که چه آیتم هایی برای ثبت سند حسابدار در این دوره مالی الزامی می باشد .

 

نرم افزار جامع و یکپارچه مالی ملک

 

بینش داده ها

دانش فنی در واقع بینش داده ها می باشد که حسابدار به عنوان چهارچوب کلی حسابداری در دانشگاه به شکل آکادمیک یا به شکل تجربی از کتب علمی حسابداری آموخته و باید خود را آماده محاسبه و مراقبه از حسابها کند.

محاسبه

محاسبه از این جهت که وقتی در پشت میز کاری نشستیم دقت و نظم حسابدار باید به حدی باشد که مشابه بودن و متغیر بودن جداول حسابداری باعث سردرگمی فرد حسابدار نشود.

این مقاله را نیز بخوانید: اصول مفروضات حسابداری

مراقبه

مراقبه از این جهت که هر کاربر حسابدار در سیستم نرم افزار مالی خود باید یک حساب جداگانه داشته باشد که افراد دیگر هیچ دخل و تصرفی در حساب ها و اسناد وی نداشته باشد. خیلی مهم است که این نکته پایانی در نرم افزار ملک رعایت شود و امانتداری را رعایت نماید.

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.