به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

نرم افزار مدیریت املاک

نرم افزار مدیریت املاک چیست؟

نرم افزار مدیریت املاک برنامه ای است که برای کمک به مدیران املاک در مدیریت املاک مسکونی و تجاری طراحی شده است.

و تمام ویژگی های حسابداری ، تعمیر و نگهداری ، بازرسی ، ارتباطات و گزارشگری ، همه عملکردهای کلیدی مدیریت املاک را در یک سیستم عامل جمع می کند.

این نه تنها با کاهش افزودنی ها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود ، بلکه باعث کاهش کارهای روزمره مدیریت املاک شما می شود.

این به صاحبان املاک اجازه می دهد تا استرس کمتری داشته باشند ، کارهای بیشتری انجام دهند و بر روی اهداف تولید ، افزایش نرخ اجاره شما و ارائه خدمات بهتر به مشتریان تمرکز کنند. حتی برخی از سیستم ها KPI دارند که به کشف فرصت های اطلاع رسانی از رشد کمک می کند.

نرم افزار مدیریت املاک یک سیستم رایانه ای متمرکز برای سازماندهی ، برنامه ریزی و انجام کارها و معاملات روزمره است.

توابع مدیریت شده توسط نرم افزار مدیریت املاک شامل اتوماسیون بسیاری از کارهای معمول است ، از جمله:

رزروها
ورود و خروج
تلفیق سیستم های تلفنی
مدیریت تامین موجودی هتل
مدیریت موجودی
درخواست های نگهداری
نگهداری فناوری

 

 

کارها و فعالیت های مهمی که با نرم افزار املاک می‌توان انجام داد

مزایای نرم افزار مدیریت املاک

بهبود ارتباطات

شما تنها کسی نیستید که در مدیریت یک ملک شرکت میکنید. افراد زیادی در مدیریت دارایی مشارکت دارند. پیش بینی می شود مستأجران عملیات زیادی را نیز انجام دهند ، از جمله پرداخت اجاره و گزارش درخواست های نگهداری و افزایش درخواست های نگهداری که باید در دسترس بوده و در زمان مشخص عمل کنید.

با استفاده از نرم افزار مدیریت املاک ، مستاجران می توانند در پروفایل شخصی خود وارد شده و کلیه کارهای لازم را بصورت آنلاین انجام دهند. دسترسی به پورتال مستاجر به آنها امکان می دهد در هر زمان از روز درخواست تعمیر و نگهداری را گزارش کرده و در زمان مشخص به روزرسانی کنند.

بازرسی سریع املاک

بررسی املاک یکی از وقت گیرترین عملیات های تجاری است که مدیران املاک باید آن را انجام دهند.

با استفاده از نرم افزار مدیریت املاک ، می توانید به بازرسی های املاک نظارت کنید و گزارش های روشن و مشخصی را در این زمینه تهیه کنید. با استفاده از نرم افزار مدیریت املاک ، می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و مروری سریع درباره بازرسی املاک داشته باشید.

امنیت داده های حساس

در هر مشاغل ، ذخیره اطلاعات حساس مشتریان مانند چک های بانکی و قراردادهای اجاره آنها بسیار مهم است. که شما به عنوان یک مدیر املاک مسئول ایمن نگه داشتن آنها هستید.

با استفاده از نرم افزار مدیریت املاک ، می توانید تمام اطلاعات محرمانه را ایمن نگه دارید.

شرکت های توسعه دهنده نرم افزار رمزگذاری داده را ارائه می دهند که امنیت آن را بیشتر می کند.

 

همکاری آسان تر

با دسترسی بیشتر همکاری آسان تر حاصل می شود. تیم شما نه تنها می تواند از همه جا و در هر دستگاهی به همه پرونده های مربوط به کار خودشان دسترسی داشته باشد ، بلکه به راحتی می توانند از همان سند اصلی برای فعالیت خودشان استفاده کنند.

این بدان معناست که عضو تیم شما می تواند از طریق برنامه نرم افزار ، عکس های بازرسی را در محل آپلود کرده و شما در دفتر آنها را مشاهده کنید و هنگام بارگذاری آنها را به گزارشات ضمیمه کنید.

این نه تنها زمان خرابی را کاهش می دهد بلکه باعث می شود همه در جریان قرار بگیرند.

کاهش هزینه ها

مسلماً بازده هزینه یکی از بزرگترین مزایای نرم افزار مدیریت املاک ابری است. به طور سنتی ، داده های شما در سرورهای بزرگ از نظر فیزیکی ذخیره می شوند که نه تنها هزاران میلیون تومان هزینه دارند بلکه برای نصب ، نگهداری و ارتقا به یک تیم IT قدرتمند هم نیاز دارند.

این هزینه ها می تواند به سرعت جمع شود ، به ویژه هنگامی که شما در هزینه های صدور مجوز و قبض های مرتبط با املاک تان نقش دارید.

از طرف دیگر ، نرم افزار ابری همه این هزینه ها را کاهش می دهد زیرا دیگر نیازی به زیرساخت های فیزیکی خودتان نیست. داده های شما به صورت ایمن در فضای ابری ذخیره و در هزینه های سخت افزاری و کارگری صرفه جویی می کنید.

پشتیبان گیری و بازیابی ساده

دیگر دوران پشتیبان گیری دستی که ساعت ها به طول می انجامد گذشته است. با استفاده از نرم افزار ویژگی ابر ، داده های شما به طور خودکار  همگام سازی و بازیابی را به مراتب آسان می کند.

 

علاوه بر این ، اگر دستگاه شما به خطر بیفتد ، تا زمانی که اتصال اینترنتی فعال داشته باشید ، همچنان می توانید به تمام داده های خود دسترسی پیدا کنید. و این زمان خرابی را به حداقل می رسانید و کسب و کار شما را پایدار نگه می دارد.

 

مدیریت درخواستهای تعمیرات و نگهداری

با داشتن  نرم افزار مدیریت املاک ، می توان یک درگاه آنلاین ایجاد کرد که مستاجران بتوانند درخواستهای تعمیر و نگهداری خود را ارائه دهند. با این آیتم مدیر املاک نه تنها اطلاع رسانی فوری در مورد این درخواست ها را دریافت می کند ، بلکه می تواند کارها را به کارمندان یا پیمانکاران اختصاص دهد.

علاوه بر این ، نرم افزار همچنین در پیگیری کارهای مختلف تعمیر و نگهداری در حال انجام ، دریافت به روزرسانی های وضعیت و پرداخت ها هنگام انجام کار به شما کمک می کند.

 

دسترسی بی درنگ به اطلاعات

نرم افزار مدیریت املاک تمام فرایندها ، و وظایف متعدد را به طور خودکار و سیستماتیک انجام می دهد که بدون نرم‌افزار  به زمان و نیروی انسانی زیادی  نیاز دارند.

 

با استفاده از نرم افزار مدیریت املاک ، به راحتی می توانید به تمام اطلاعات و داده ها در زمان واقعی دسترسی پیدا کنید. این بدان معناست که شما مجبور نیستید دائماً در دسترس باشید.

 

بلکه با در اختیار داشتن تمام داده ها و اطلاعات مهم در یک مکان واحد که در دسترس شماست ، این نرم افزار به مدیریت بهتر داده ها و قابلیت دسترسی به آنها را ساده می کند. از ارائه اعلان ها ، ایجاد گزارش ها و اسناد گرفته تا ارسال ایمیل های یادآوری ، نرم افزار مدیریت املاک به دنبال سهولت کسب و  کار شماست.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of