زمان مطالعه :

فرم استقرار عیدی برای کارمندان

فرم استقرار عیدی برای کارمندان

یکی از مزایایی که برخی از شرکت های خصوصی و تقریباً همه شرکت های دولتی در ایران به کارمندان و مستخدمین خود می دهند عیدی می باشد که بیشتر برای این است که توجه آنها را به کار و مجموعه جلب داشته باشند و به آنها یادآور کنند که در سال جدید با توجه به عملکرد خوبشان شرکت قادر به همکاری با آنها می باشد . اما نکته قابل تأمل دیگری که وجود دارد این است که سقف عیدی که شرکت ، سازمان یا موسسه مربوطه از پس پرداخت آن ها برمی آید چه میزان می باشد.

این مقاله را نیز بخوانید: نحوه محاسبه عیدی در نرم افزار ملک

یک مثال

مثلاً معمولا به پرسنل پاره وقت یا ساعتی عیدی تعلق پیدا نمی کند و این فقط به آندسته از پرسنلی تعلق پیدا میکند که به شکل تمام وقت به شرکت و یا محل کار خود خدمت کرده بودند. همه این مباحثی که مطرح شد در بخشی به نام بخش اطلاعات عیدی مستقر میشود. و بخش دیگری که ما در نرم افزار حقوق و دستمزد می توانیم ببینیم فرم استقرار عوامل عیدی کارکنان می باشد که معمولاً همه مدیران مالی برای گزارش به مدیران از این برگه  استفاده می کنند.

تفاوت با فر م های مالی دیگر

فرق این فرم با فرم های دیگری که مطرح شد در این نکته است که در این فرم کارکنان کارکردشان بر مبنای نوع فعالیتی که انجام می دهند در این جا ذکر می شود و امکان دارد در میان راه با آن موافقت نشود و مجدد به معاونت عملیات برای بررسی بیشتر بازگردد.پس برای استفاده بیشتر از این فرم می توانیم مبنای محاسبه عیدی هم بدانیم که در این فرم ذکر شده و یک دلیل قانع کننده و توجیه کننده برای شخصی است که به چک کننده این عیدی در این فرم ذکر شده است…و حتماً ذکر می شود که این عیدی که در این سال ذکر شده مثلاً تا پایان سال پرداخت نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.