به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

کدینگ حسابداری

کدینگ حسابداری

حسابداری  ابزارهای پیشرفته برای بهبود دسترسی کاربران و حسابداران ایجاد کرده است که یکی از این ابزارها کدینگ است کدینگ یکی از مفاهیمی است که در حسابداری روز دنیا خیلی پر کاربرد و مهم است . اگر کاربران حسابداران از این آیتم استفاده نکنند باعث بی نظمی و از هم پاشیدگی حساب های مالی می شود.

در حسابداری یک مفهوم وجود دارد به نام دسته بندی حساب ها که کدینگ می تواند یک نوع دسته بندی مهم در حسابداری باشد که غالباً نحوه چیدمان آن در نرم افزار به شکل درختی می باشد . و مطمئناً متوجه نام گذاری کدینگ شده اید کد به معنای شماره گزاری کردن و با توجه به هر حساب یک کد مشخص قائل شدن. نمی توان از طریق دستی و کاغذی کدینگ حسابداری را اعمال کرد پس بهترین راه آن نرم افزار حسابداری مالی است . شایان به ذکر است از اکسل هم یم توان برای کدگزاری استفاده کرد ولی دسته بندی و تعریف و نظم دهی آن کار راحتی نیست.

 

سیاست ملک درباره کدینگ نرم افزار هایش

یکی از مشکلات کاربران و یا حسابدارانی که از نرم افزار های مالی حسابداری استفاده می کنند این است که درهر دوره  مالی باید یک کدینگ با توجه به حساب های شرکت معرفی کنند که با استفاده از نرم افزار ملک می توان در دوره های مالی بعد از کدینگ نسخه برداری کرد تا مشکلی برای حساب شرکتها پیش نیاید.

 

 

کدینگ استاندارد

یک کدینگ استاندارد وجود دارد که مورد تأکید حسابداری کشور و استانداردهای حسابداری کشور است و یک کدینگ تعریف شده وجود دارد که بیشتر مورد تأکید شرکت های خصوصی است که بیشتر بر اساس بودجه و دارایی خود این کدینگ را پایه ریزی می کنند . حالی شرکت ملک برای صورت حساب سود و زیان و ترازنامه صحیح طوری این نرم افزار را ایجاد کرده است که قابلیت تطبیق بین کدینگ استاندارد و کدینگ تعریف شده در آن وجود دارد.

قابلیت راهنمای تعریف کدینگ استاندارد

گروه حساب ، حساب کل و حساب معین از لایه های مهم استاندارد کدینگ هستند که میتوان به شکل زیر تعریف کرد:

۱: گروه حساب: صورت های مالی در این قسمت قرار دارد که بدهی ها ، درآمد و هزینه ها و مطالب مرتبط را در این قسمت مشاهده کرد.

۲: حساب کل: در این بخش معمولاً صورتهای مالی که در معمولاً شامل نیازها و فعالیت های شرکت هاست مطرح می شود.

۳: حساب کل که در بخش پیشین توضیح دادیم به حساب های کوچک تر و جزئی تر تقسیم می شود که در ناحیه حساب معین تعریف می شود.

۴: حساب تفصیلی: این قسمت هم می توان گفت خرد شده و یا کوچک شده حسابهای معین می باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of