به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه : 5 دقیقه

۱۰ معیار اصلی در انتخاب نرم افزار حسابداری

با توجه به اینکه امروزه تعداد زیادی نرم افزار های حسابداری با قابلیت های متنوع به بازار ارائه شده است و این امر موجب سردرگمی کاربران در انتخاب نرم افزار مناسب می شود. اشخاص و سازمان های زیادی در زمینه تولید و طراحی نرم افزار های حسابداری سرمایه گذازی کرده اند هریک از آن ها مدعی، امکانات ویژه برای افزایش کارایی و کیفیت در زمینه های مختلف کسب کار را دارند که از رنج قیمتی متفاوتی برخودارند.

قلب کسب و کار یک شرکت یا سازمان یک نرم افزار حسابداری مناسب محسوب می شود در نتیجه انتخاب یک نرم افزار حسابداری، متناسب با نیاز های کسب و کار یکی از ضروری ترین عوامل می باشد. با توجه به اینکه نرم افزارهای حسابداری در تمام مشاغل قابل استفاده اند و کاربران از طریق آن می توانند کسب و کار خود را کنترل و مدیریت کنند.

نکات کلیدی در انتخاب نرم افزار حسابداری

مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری

یکی از مزیت های استفاده از نرم افزار حسابداری صرفه جویی در زمان جهت تهیه اطلاعات مالی می باشد و علاوه بر آن در مقایسه با سیستم حسابداری دستی، کار حسابداری یک سازمان یا شرکت با دقت بالا و با استفاده پرسنل کمتری صورت می پذیرد. در این صورت کاربران زمان بیشتری در اختیار دارند تا به جای انجام یک روند تکراری، زمان خود را صرف پیش بینی روند مالی، وقایع مالی سازمان و تهیه گزارشات مورد نظر با سرعت و دقت بالا برای استفاده کنندگان قرار دهند.

 

چه نکاتی که برای مدیران حائز اهمیت می باشد؟

یکی از مهم ترین قابلیت ها نرم افزار حسابداری که برای مدیران حائز اهمیت است مدت زمان دسترسی به اطلاعات موجود در نرم افزار است و سرعت پالایش و گزارش گیری اطلاعات در زمان اندکی انجام شود تا تصمیم گیری ها سریع تر صورت پذیرد. رابط کاربری مناسب یک دیگر از ویژگی های کلیدی محسوب می شود. یکی از نیاز های روتین کاربران امکان استفاده از گزارشگیری بصورت دقیق و صحیح می باشد تا با استفاده نتیجه آن عملکرد صحیحی جهت بالا بردن بازدهی کسب و کار خود اتخاذ کنند.

۱۰ معیار اصلی در انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟

۱-سوابق شرکت ارایه دهنده نرم افزار

۲-سهولت استفاده از نرم افزار

۳-یکپارچگی بین تمام  زیر سیستم های مختلف و قسمت ها و امکانات نرم افزار

۴-وجود قرارداد های لازم جهت خدمات فروش و پس از فروش تعریف بصورت مستمر

۵-استفاده از تکنولوژی های بروز در نرم افزار تولید شده

۶-داشتن مجوز های مورد تایید از سازمان های ذیربط

۷-تجربیات موفق مشتریان در استفاده از نرم افزار در کسب و کار های مختلف

۸- انعطلاف پذیر بودن نرم افزار در زمینه کسب و کارهای مختلف (کوچک – متوسط – بزرگ)

۹-تخصص افراد مشاوره و ارائه دهنده نمر افزار در بخش های تخصصی و عملکرد نمر افزار

۱۰-رضایتمندی مشتریان استفاده کننده از نرم افزار

 

 

نرم افزار حسابداری

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments