به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

شاخصه های مورد نیاز در نرم افزار حسابداری

در هر سازمانی بخش مالی و حسابداری یکی از مهم ترین بخش ها است که برای افزایش میزان دقت و کاهش خطا در ثبت حساب ها استفاده از نرم افزار حسابداری و مالی امری اجتناب ناپذیر است. در این مقاله می خواهیم به تعدادی از شاخصه های مورد نیاز در نرم افزارهای حسابداری اشاره کنیم.

 

ارائه گزارش های کاربردی

اطلاعات تحلیلی دقیق، می تواند راهنمای مدیران رده بالای سازمان در تصمیم گیری ها باشد، بسیاری از کسب و کارهای نوپا بخاطر کمبود اطلاعات کافی و عدم تحلیل صحیح اطلاعات ، در دوسال اول فعالیت ورشکسته می شوند. یک نرم افزار حسابداری قوی با ارائه گزارش های مختلف خرید و فروش و …در بازه های زمانی مختلف علاوه بر کمک قابل توجه به مدیران سازمان در تصمیم گیری، باعث افزایش دقت در حساب های جاری شرکت نیز می شود.

 

ظاهر گرافیکی مناسب

یک نرم افزار مالی باید علاوه بر عملکرد دقیق ، دارای ظاهری جذاب باشد و با استفاده از تصاویر و نمودارها گزارش و اطلاعات را به صورت واضح و قابل درک در اختیار مدیران قرار دهد.

 

یکپارچگی و ساختار منسجم

با توجه به اینکه فعالیت های داخل یک سازمان متعدد می باشد، یکپارچگی نرم افزار حسابداری بسیار مهم می باشد، یکپارچه بودن نرم افزار باعث می شود زمان کمتری از حسابداران رفته شده و دوباره کاری در ثبت دفاتر کمتر شود.
فعالیت های حسابداری هر شرکت دامنه بسیار گسترده ای دارد، کنترل حساب های بانکی، انبارداری، مدیریت فروش، مدیریت خریدها، محاسبه دستمزد کارکنان، محاسبه مالیات و …که هرکدام زمان زیادی از کارمندان بخش حسابداری خواهند گرفت. انسجام در ثبت این اطلاعات باعث می شود زمان تلف شده در سازمان به حداقل برسد.

 

بروزرسانی مداوم

اینکه نرم افزار قابلیت بروز رسانی داشته باشد، البته بر عهده شرکت تولید کننده نرم افزار است، اما در مرحله سفارش و خرید شما باید توجه داشته باشید که شرکتی را انتخاب کنید از تخصص و تجربه بالای آن شرکت مطمئن باشید.

 

سازگاری با کسب و کار

یک نرم افزار مالی و حسابداری خوب نرم افزاری است که شما بتوانید با توجه به نوع کسب و کار خود از آن بیشترین بهره را ببرید، شرکت های تولیدی، بازرگانی، خدماتی و … هرکدام با توجه به نوع کار خود نیازمند یک مدل خاص از نرم افزار حسابداری هستند.

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری

امنیت اطلاعات

امنیت در یک سیستم اهمیت به سزایی دارد، نیاز به توضیح نیست که کلیه فرآیندهای مالی یک شرکت قرار است در این نرم افزار ثبت و ضبط شود پس طبیعی است که حساسیت امنیت این نرم افزار بسیار بالا باشد، این وظیفه شرکت سازنده نرم افزار است که محصول تولیدی اش چه تحت وب باشد و چه روی سیستم اجرا شود دارای امنیت بالا باشد.

خدمات مالی و حسابداری ملکنرم افزار حسابداری ملک

شاخصه های مورد نیاز در نرم افزار حسابداری
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of