به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه : 6 دقیقه

رنج قیمت نرم افزارهای حضور و غیاب

کاربرد نرم افزارهای حضور و غیاب، دریافت و کنترل اطلاعات کارکرد پرسنل سازمان و تهیه گزارشات متنوع در مورد ساعات حضور و غیاب کارکنان با توجه به برنامه‌های کاری تعریف‌شده برای هر دسته شغلی است. همچنین با اتوماسیون کردن حضور و غیاب در یک سازمان، کلیه عملیات مربوط به ورود و خروج کارکنان شامل مرخصیها، مأموریتها، اضافه‌کاری، شیفتها، تقویم‌کاری و کارکرد پرسنل ثبت شده و قابل بازیابی است.

یک نرم افزار حضور و غیاب خوب ضمن ثبت و کنترل ترددها امکان مدیریت کارکرد و قوانین، مدیریت کاردکس و مانده مرخصی، مدیریت کارانه و بهره وری و نیز مدیریت شیفت های پیچیده بیمارستانی و چرخشی را فراهم می کند. به علاوه این اطمینان برای پرسنل حاصل می شود که به هیچ عنوان حقی از آنها ضایع نشده و کلیه حسابرسی ها طبق قانون و مقررات و ساعات ثبت شده در سیستم صورت می گیرد.

مدیریت جامع اطلاعات و عملیات واحدهای مستقل کاری در کنار دسترسی سریع به اطلاعات تجمیع شده از جمله مزیت‌های نرم‌افزار حضور و غیاب است. تعامل اطلاعاتی با ابزار و نرم‌افزارهای مختلف، علاوه بر ایجاد قابلیت‌های استانداردی مانند استفاده آنلاین از دستگاه‌های متعدد کارت ساعت در نقاط جغرافیایی متفاوت، امکان برقراری ارتباط با درگاه‌های دیگری مانند پورتال سازمان و یا سایر نرم‌افزارهای عملیاتی جهت انتقال، تبادل و تمرکز اطلاعاتی را فراهم می‌سازد.

نرم افزارهای حضور و غیاب

 

رنج قیمت نرم افزارهای حضور و غیاب

قیمت نرم افزارهای حضور و غیاب مختلف با توجه به امکانات آن بسیار متغیر است، محصولات موجود در بازار از حدود ۱ تا ۱۵ میلیون تومان قیمت دارند.

با توجه به این بازه قیمتی مشخص است که محصولاتی با قیمت حدود ۴ میلیون و کمتر از آن، جزو دستگاه های ارزان قیمت به شمار می‌روند.

دلایلی که باعث ارزان یا گران تر شدن قیمت دستگاهی می‌شوند، عبارتند از:

  • کارایی دستگاه
  • ظرفیت تردد و ظرفیت ثبت کاربر
  • ضمانت و پشتیبانی
  • امکان اتصال شبکه به نرم افزار حضور و غیاب
  • برند دستگاه

 

برندهای سوپریما (Suprema) و ویردی (Virdi) با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار هستند که قیمت آنها از ۵ میلیون تومان شروع می شود و بسته به امکانات هر نسخه بالاتر می رود.

 

بررسی بر اساس کارایی دستگاه

از لحاظ کارایی ۳ نوع دستگاه حضور و غیاب کارتی، اثر انگشتی و تشخیص چهره در بازار وجود دارد. یک نوع دیگر از دستگاه ها نیز وجود دارد که دارای حداقل دو نوع از این روش های تشخیص (مثلا تشخیص چهره و اثر انگشت) به صورت همزمان است.

از لحاظ امنیت، دستگاه تشخیص چهره و دستگاه اثر انگشت به مراتب امن تر از دستگاه ساعت زن کارتی هستند.

در این بین بیشترین سطح امنیت را دستگاه تشخیص چهره دارد. پس از آن دستگاه اثر انگشت که اکنون پرکاربردترین دستگاه در داخل کشور ما نیز است. دستگاه کارتی نیز که ارزان ترین نوع دستگاه است دارای کمترین امنیت نیز می باشد و صرفا برای کنترل تردد در سازمان مناسب است.

 

ظرفیت تردد در دستگاه های حضور و غیاب

ظرفیت تردد یعنی بالاترین میزان ترددی که در یک دستگاه می­ توان ثبت کرد و همان طور که می ­دانید تمامی پرسنل هر روز هنگام ورود و خروج حضور و غیاب خود را ثبت می­ کنند و در نتیجه دستگاهی که حافظه آن ظرفیت تردد کمی دارد، سریعا پر می­ شود. پس از پر شدن حافظه دستگاه باید تمامی این داده ها که شامل اطلاعات تردد پرسنل است، حذف شود تا دستگاه کار خود را از سر بگیرد.

یکی از معیارهای تعیین قیمت دستگاههای کنترل تردد، تعداد ظرفیت تردد می باشد، پر واضح است که پایین بودن تعداد ظرفیت تردد باعث پایین تر آمدن قیمت دستگاه است.

 

ارتباط با سایر نرم افزارها

یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در دستگاه های حضور و غیاب، امکان ارتباط گرفتن آن با سایر نرم افزارهای اجرا شده در سازمان است، برای مثال در صورتی که این نرم افزار قابلیت sync شدن با نرم افزار crm سازمان را داشته باشد، پرسنل می توانند در هر زمان به آسانی وضعیت ورود و خروج خود را چک کنند. اما مهمتر از آن ارتباط گرفتن با نرم افزار حقوق و دستمزد است، در صورتی که این دستگاه با ارتباط مستقیم به نرم افزار حقوق و دستمزد متصل شود و به طور خودکار و آنی اطلاعات را به آن ارسال کند، کار حسابدار برای محاسبه حقوق و دستمزد بسیار آسان تر و سریع تر خواهد بود.

پر واضح است که امکان خروجی گرفتن از این دستگاه و وارد کردن آن به نرم افزار حقوق و دستمزد به صورت دستی، یکی از الزامات بدیهی نرم افزار حضور و غیاب می باشد. آنچه تحت عنوان ارتباط با نرم افزارهای حقوق و دستمزد یا نرم افزار crm مطرح شد، به عنوان یک آپشن اضافه در نظر گرفته می شود که قطعا در افزایش قیمت دستگاه مذکور نیز تاثیر گذار است.

 

نرم افزار حضور و غیاب ملک

رنج قیمت نرم افزارهای حضور و غیاب
2 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of