به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

بهترین نرم افزار حسابداری دارای چه مشخصه هایی باید باشد

بهترین نرم افزار حسابداری دارای چه مشخصه هایی باید باشد:

 1. دسترسی در هر زمان و مکان :

امکان دسترسی به نرم افزار مالی در هر زمان و مکان، بنابراین می بایست تحت وب یا ابری باشد.

 1. دسترسی از طریق تلفن همراه :

امکان دسترسی به نرم افزار مالی از طریق تلفن همراه یعنی داشتن اپلیکیشن موبایلی.

 1. دسترسی به نرم افزار در صورت قطعی اینترنت :

امکان استفاده از نرم افزار مالی بر روی لپ تاپ یا سیستم ثابت و حتی روی اپلیکیشن موبایل در شرایطی که اینترنت ضعیف می باشد یا اینترنت قطع است که در این حالت امکان دستیابی به اطلاعات قبلی وجود داشته باشد و از طرفی امکان کار کردن با نرم افزار باشد بگونه ای که کاربر بیکار نشود و با امکان اینکه بتوان کلیه عملیات خرید، فروش، دریافت، پرداخت و گزارشگیری را انجام داد.

 

بهترین نرم افزار حسابداری دارای چه مشخصه هایی باید باشد

 1. امکان کار کردن با نرم افزار در صورت قطع بودن شبکه داخلی

 2. امکان اتصال نرم افزار مالی به دستگاه پوز و درگاه های بانکی

 3. امکان اتصال به دستگاه بارکدخوانa

 4. امکان صدور بارکد برای کالاها

 5. ضمائم الکترونیکی اسناد حسابداری :

امکان اتصال ضمائم و مدارک هر سند به صورت الکترونیکی باشد.

 1. صدور اسناد به صورت اتوماتیک :

امکان صدور اسناد خرید، فروش، درآمد دریافت و پرداخت، رسید انبار و حواله انبار، هزینه ها و سندهای معمول و غیرمعمول و حتی بستن حساب های موقت و دائم تماماً به صورت اتوماتیک امکان پذیر باشد.

 1. امکان آسانُ تعریف کدینگ

 2. امکان صدور اسناد در هر سطحی :

امکان استفاده از نرم افزار مالی در حالت ۳ سطحی یا ۴ سطحی یا ۵ سطحی و یا ۶ سطحی در ارتباط با کدینگ ها یعنی اینکه کاربر مجبور نباشد حتما از یک سطح تعریف شده در سیستم استفاده کند.

 1. امکان استفاده همزمان از موس و کیبورد و لمسی را داشته باشد

 2. پیغام های آموزشی و کاربردی :

داشتن پیغام های کاربردی و آموزشی در مراحل مختلف کار با نرم افزار در زمان هایی که کاربر به دلیل مشغله زیاد انجام برخی از کارها را فراموش می کند. و امکان حذف این پیغام ها توسط کاربر.

 1. امکان بستن حساب های موقت و دائم در پایان دوره مالی و همچنین ارائه صورت سود و زیان و ترازنامه در هر مقطعی و ایجاد دوره مالی جدید و انتقال مانده ها به دوره مالی بعد بدون نیاز به شرکت فروشنده نرم افزار.

 2. امکان ارائه گزارش های متنوع مخصوص صاحبان کسب و کار یا صاحبان سهام، بانک ها، حسابرسان، ممیزین مالیاتی، ارزش افزوده، ممیزین بیمه تأمین اجتماعی و … باشد بگونه ای که دیگر از اکسل و یا سایر روش ها برای گزارش های مورد نیاز استفاده نشود.

 3. کار کردن با آن بسیار ساده باشد به گونه ای که نیاز به رفتن به کلاس های آموزشی نداشته باشد.

 4. قیمت آن با توجه به امکانات عنوان شده مناسب باشد.

 5. هزینه پشتیبانی سالانه آن حداکثر بین ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت روز آن نرم افزار باشد.

 6. به منظور ارائه پشتیبانی خوب و پاسخگویی توسط شرکت فروشنده نرم افزار و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات صاحبان کسب و کار و شرکت ها لازم است که شرکت فروشنده نرم افزار حتماً ثبت شده باشد، و عضو شورای عالی انفورماتیک و نرم افزار مالی مربوطه دارای تأییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک باشد. شرکت مربوطه دارای گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت از سازمان برنامه و بودجه داشته باشد. همچنین دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور باشد.

 7. امنیت :

مهم ترین مشخصه یک نرم افزار مالی امنیت اطلاعات است که با تهیه بکاپ دستی یا اتوماتیک در صورت وقوع حوادث احتمالی مانند آسیب سخت افزاری، آلوده شدن سیستم به بدافزار و … امکان پذیر می شود و در نتیجه اطلاعات کاربر محافظت می شود.

 1. به روز بودن:

نرم افزار باید به طور مداوم مورد بازبینی و اصلاح شرکت تولیدکننده قرار گیرد و امکان به روز رسانی و سازگاری با تغییرات قانونی به راحتی در اختیار کاربر قرار گیرد. در این صورت کاربر دغدغه تغییر تکنولوژی یا تغییر قوانین مالی و مالیاتی را نخواهد داشت. و ضمناً انجام این قبیل تغییرات مستلزم پرداخت هزینه به شرکت فروشنده نرم افزار نباشد و صرفاً اگر نرم افزار مالی مربوطه پشتیبانی داشته باشد مشمول نصب تغییرات و ارتقاء باشد و هزینه اضافی از کاربر دریافت نشود.

 1. یکپارچه بودن:

یک سیستم جامع مالی از سیستم های حسابداری، خزانه داری، انبار، خرید و فروش، حقوق و دستمزد، اموال و … تشکیل می شود که اطلاعات به صورت منسجم و یکپارچه ثبت می شوند و به صورت سازمان یافته با توجه به نیاز کاربر در دسترس قرار می گیرند. اطلاعات داده شده باید دارای قابلیت استفاده در همه سیستم ها و هم چنین دریافت و فراخوانی داده ها باشد.

 1. تحلیل و گزارش دهی:

با توجه به اهمیت آگاهی از اطلاعات در دنیای کسب و کار، آگاهی از روند مالی و دریافت گزارشات دوره ای یکی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار خوب حسابداری است. یک نرم افزار مناسب کمک می کند تا در مواقع نیاز ارائه گزارش های قانونی مانند ارزش افزوده و اظهارنامه مالیاتی با دقت بیشتر و صرف زمان کمتر صورت بگیرد.

 1. فرمت تصویری:

جذابیت بصری یکی از ویژگی های نرم افزار حسابداری می باشد. کیفیت طراحی و گرافیک نمودارها و فرمت تصویری باید به گونه ای باشد که به سادگی کاربر را از فرآیند مالی موردنظر مطلع سازد و به درک شفاف تر از وضعیت مالی منجر شود.

 1. سازگاری با کسب و کار :

نرم افزار حسابداری باید بتواند نیاز ویژه هر نوع کسب و کار را با توجه به حوزه فعالیت آن اعم از بازرگانی،خدماتی، تولیدی، پیمانکاری و صنعتی تأمین کند و همه موضوعات جاری آن حوزه را به لحاظ مالی مدیریت نماید.

 1. پشتیبانی و خدمات پس از فروش:

بهره مندی از نیروی متخصص پشتیبانی از ویژگی های مهم یک نرم افزار خوب حسابداری است. خریداران باید اطمینان داشته باشند در تمامی مراحل شامل نصب، راه اندازی، آموزش و رفع اشکالات احتمالی و نیاز به تغییرات، در هر زمان به تیم پشتیبانی دسترسی دارند و مشکلشان برطرف خواهد شد.

 1. کاربر پسند بودن:

با توجه به اینکه نرم افزار در طول روز ساعت ها مورد استفاده نیروی انسانی قرار می گیرد لذا عدم پیچیدگی نرم افزار، می تواند به افزایش رضایت شغلی و در نتیجه افزایش بهره وری سازمان منجر شود.

 1. قابلیت گسترش پذیری:

اگر نرم افزار فقط پاسخگوی وضعیت فعلی کسب و کار باشد در آینده نزدیک با افزایش پرسنل، افزایش گردش مالی و یا افزایش میزان فروش بالا، غیر استفاده خواهد شد. یک نرم افزار خوب حسابداری باید بتواند توسعه سازمان را پشتیبانی کند و پاسخگوی نیازهای کسب و کارها و شرکت ها، در گذر زمان باشد.

نرم افزار جامع و یکپارچه مالی ملک

بهترین نرم افزار حسابداری دارای چه مشخصه هایی باید باشد
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of