به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دیجیتال ساینیج در برندسازی

عبارت ساینیج که به انگلیسی (Signage) نوشته می شود، در مفهوم کلی به معنای اطلاع رسانی دیداری و معمولا از طریق بورد‌ها و تابلوها می‌باشد. به عبارت دیگر کلیه تابلو‌های پیام رسانی را که دارای پیغام‌هایی برای بازدید کنندگان هستند را می‌توان Signage نامید. از تابلو‌های اطلاع رسانی شهری و ترافیکی و تابلو اعلانات دیجیتال گرفته تا بیل برد‌ها و پرده‌های عظیم تبلیغاتی و حتی تابلو‌های صرافی‌های ارز و طلا، همه در زمره Signage قرار می‌گیرند. به بیان کلی هر جا که اطلاعاتی روی یک صفحه بزرگ برای بازدید کنندگان وجود داشته باشد می‌توان آن را Signage نامید.

مشهورترین برندهای شناخته شده از دیجیتال ساین ایج (نرم افزار تولید شبکه تلویزیونی سازمانی) برای تبلیغات هدفمند خود تحت عنوان استند تبلیغاتی استفاده می کنند. دیجیتال ساینیج ، شما را قادر می سازد با استفاده از محتوای مختلف که شامل تصاویر، ویدئو ها ، متون جذاب و متحرک که از دیتابیس های مختلف خوانده می شود ، تاثیر قابل توجهی روی ذهن مخاطب خود بگذارید تا همواره شما را به خاطر داشته باشند.

 

دیجیتال ساینیج در برندسازی

دیجیتال ساینج باید برند شما را به خوبی معرفی کنند و نقش موثری در افزایش به یاد ماندن تصویر آن در ذهن مشتری داشته باشد. برای استفاده بهینه از دیجیتال ساینیج فقط نباید یک محتوای ساده را نمایش دهید و انتظار داشته باشید که بهترین نتیجه را بگیرید. به عنوان مثال در یکی از فروشگاه‌های بزرگی که از آن دیدن کردم؛ یکی از نمایشگر ها با محتوای بسیار ضعیف نزدیک سرویس بهداشتی نصب شده بود. درحقیقت یک کپی از بنر کاغذی که چند قدم آن طرف تر قرار گرفته بود را روی آن نمایش داده بودند.

اگر می خواهید دیجیتال ساینیج را با موفقیت به کار ببرید باید به نمونه هایی مانند نوردیسکا (Nordiska) (تصویر پایین) که یک فروشنده لوکس در استکهلم است و از هنرهای تجسمی در نمایش دیجیتال ساینیج استفاده می کند؛ نگاهی بیاندازید. این فروشنده در نمایشگر خود طناب های به هم بافته شده از جنس چرم را که از دیوار آویزان شده اند؛ نمایش داده است. به این ترتیب تصویر آویزان شدن از دیوار را با این نمایش در ذهن فرد ایجاد می کند که بسیار نزدیک به تصویر برند تجاری این فروشنده است.

 

دیجیتال ساینیج یک فروشگاه لوکس در سوئد

دیجیتال ساینیج یک فروشگاه لوکس در سوئد

 

زمانی تصاویر و محتوای دیجیتال ساینیج به خوبی روی برند شما جواب می دهد که بتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید

  • برند خود را چطور توضیح می دهید؟
  • تصویری که نمایش داده می شود باید چه ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد که بهترین تطابق را با برند شما داشته باشد؟
  • محتوایی که نمایش داده می شود باید به چه شکل باشد، متنی یا گرافیکی یا ترکیبی از هردو؟
  • چطور از تصاویری که نمایش داده می شود برای برجسته کردن برند خود استفاده می کنید؟

 

استند تبلیغاتی و دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج در برندسازی
1 رای، میانگین 5 از 5

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of