به وبلاگ شرکت ملک خوش آمدید. | وب سایت شرکت حسابداری ملک

زمان مطالعه :

مهمترین مهارت های مدیریت رستوران

مسئولیت های مدیر رستوران بسیاز زیاد است و البته این قضیه هم میتواند خوب و هم بد باشد مدیریت رستوران یکی از مشاغل سخت و پیچیده است. یک مدیر رستوران باید مهارت های فراوانی داشته باشد تا بتواند به همه ابعاد رستوران داری توجه کافی کند.

۱٫ همیشه حق با مشتری است.

کلید موفقیت در رستوران داری یک چیز است : ” همیشه حق با مشتری است” .  حتی اگر با شکایت مشتریان رستوران موافق نیستید، برای اینکه باعث شوید مشتری دوباره به رستوران شما بازگردد.

۲٫انتظاراتی که از کارکنان رستوران دارید به روشنی بیان کنید.

قوانین مربوط به کار، ساعت کاری، حقوق و دستمزد، پاداش و مزایا، نحوه دریافت انعام و … باید در همان روزهای ابتدایی شروع کار شفاف سازی شود.

۳٫رستوران به تبلیغات نیاز دارد.

یکی از مهم ترین وظایف در زمینه مدیریت رستوران، مدیریت تبلیغات رستوران است. هر چقدر هم که شما امکانات مناسب و غذای عالی در فست فود خود ارائه دهید، باز هم اگر مردم فست فود شما را نشناسند نمی توانید کسب و کار موفقی داشته باشید.تبلیغات رستوران دامنه گسترده ای از رسانه ها را شامل می شود. از آگهی های درج شده در روزنامه ها گرفته تا تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی. شبکه های اجتماعی بهترین و ارزان ترین ابزار تبلیغات رستوران است. داشتن استراتژی برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام، برای رستوران ها، کافی شاپ ها، فست فود ها و کسب و کارهای مشابه اهمیت فوق العاده ای دارد.

مدیریت رستوران

۴٫نظارت دقیق مدیریت رستوران بر صندوق

امور مالی یک مشکل دیگر برای برخی از صاحبان رستوران ها است.میزان پول نقد و فروش رستوران از روش های مختلف به مجموعه وارد و به روش های مختلف از این کسب و کار خارج می شود. از حسابدار رستوران خود بخواهید تا گزارشات منظمی را از نرم افزار حسابداری رستوران شما تهیه کند و به طور مرتب گزارش هایی را برای مدیریت رستوران ارسال نماید. گزارش صندوق فروش رستوران به مدیر رستوران کمک می کند تا با دقت بالایی فرآیند فروش، هزینه های رستوران و تعداد مشتریان را تحلیل کند و برای افزایش فروش آینده رستوران برنامه ریزی درستی انجام دهد.حسابذاری رستوران یکی از مهم‌ترین جنبه‌های اداره کردن یک رستوران است، اما فکر کردن به مدیریت حسابهای خود و بایگانی کردن در ابتدا بسیار دشوار است. حتی اگر مهارت کافی برای اعداد ندارید، مفهوم حسابداری رستوران نسبتا ساده است اگر شما متعهد شوید که سازمان‌یافته و دقیق باشید.

 ۵٫ یک منوی بیرون‌بَر برای رستوران‌تان در نظر بگیرید

با اضافه کردن منوی بیرون‌بَر، می‌توانید حتی وقتی که صندلی‌های رستوران‌تان پُر هستند، همچنان فروش داشته باشید.

۶٫چرا باید بر روزهای شلوغ تمرکز کنید؟

اولین دلیل به عادات افراد برمی‌گردد. شما نمی‌توانید عادت‌ها را تغییر دهید و رفتار کسب‌وکارتان را باید مطابق روزهای هفته تنظیم کنید. خیلی از افراد فقط آخر هفته انرژی و دل و دماغ بیرون رفتن دارند و سایر روزهای هفته دوست دارند خانه بمانند و استراحت کنند. در نظر گرفتن یک وعده غذایی ویژه در روز سه‌شنبه نمی‌تواند شرایط زندگی افراد را تغییر دهد و با ارائه خدمات ویژه در چنین روزی به مشتریان‌ خود نفع نمی‌رسانید. به علاوه، با ارائه منو و خدمات ویژه در روزهای خاص و ساعات پر رفت‌وآمد، مشتری را عادت می‌دهید که هر هفته سراغتان بیاید. دلیل دیگر این است که وقتی مشتری شاهد یک خدمات خوب و تمام و کمال از یک رستوران باشد، احتمال اینکه در اوقات خلوت‌تر هم به همان رستوران مراجعه کند بیشتر می‌شود. وقتی در روزها و ساعات شلوغ درصد خطای کارکنان شما بالا برود و خدمات خوبی ارائه ندهند، وعده برند شکسته می‌شود و در یاد مشتری می‌ماند.

۷٫سیستم های نرم افزار فروش رستوران به مدیریت رستوران کمک می کند.

نرم افزار رستوران برای ثبت اطلاعات فروش رستوران و کنترل موجودی انبار در رستوران ها استفاده می شود. نرم افزار رستوران به مدیر مجموعه کمک می کند تا به صورت ثبت شده و دقیق میزان فروش، پول نقد ورودی و خروجی، موجودی غذا، کنترل پیک و… اطلاع داشته باشد. نرم افزارهای رستورانی، مدیریت رستوران را آسان تر می کند، باعث تسهیل پرداخت هزینه غذا و خدمات می شود و کمک می کند تا مدیریت رستوران آسان تر اطلاعات مربوط به غذاهای محبوب رستوران را داشته باشد.

 

۸٫ مدیریت کیفیت محصول :

مدیران رستوران ها به سادگی با باز نمودن درب واحد صنفی، کیفیت کالا و خدمات خود را تبلیغ می نمایند.

مطمئن باشید تبلیغ خوب تنها با ارائه بهترین محصولات با بهترین کیفیت خدمات ممکن می باشد.

کنترل فرآیند آماده سازی مواد غذا، استاندارد سازی نحوه تهیه و ذخیره مواد غذایی و کیفیت ارائه خدمات، می باید همیشه مورد توجه مدیران باشد

 

۹٫ هوشمندانه زمان را مدیریت نمایید :

یک مدیر موفق جهت جلوگیری از فرسودگی شغلی و حفظ یکنواختی کیفیت خدمات رستوران، نیاز دارد نحوه زمانبدی علمی فعالیت ها را بیاموزد .

فعالیت های اصلی نیازمند زمانبندی شامل، کنترل موجودی و سفارشات، زمان آماده سازی و تهیه غذا، کمک کردن به همکاران و سایر وظایف روزانه می باشد.

 

نرم افزار رستوران

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of